Foto: Vchal/SHUTTERSTOCK

Tiesu izpildītājs iztukšo kontu līdz pēdējam centam: vai tā drīkst rīkoties? 16

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Kā rīkoties, ja tiesu izpildītājs nav kontā atstājis ne centa? Vai var prasīt atpakaļ vismaz daļu no summas, ja esmu uz veselu mēnesi (līdz nākamajai algai) palicis pilnībā bez līdzekļiem.” – jautā Pēteris K.

“Ņemot vērā situācijas aprakstu, secināms, ka zvērināts tiesu izpildītājs varētu būt vērsis piedziņu uz fiziskas personas naudas līdzekļiem kredītiestādēs. Zvērināts tiesu izpildītājs, dodot rīkojumu kredītiestādēm par naudas līdzekļu apķīlāšanu, vienai no kredītiestādēm norāda, ka parādniekam saglabājama nauda minimālās mēneša darba algas apmērā uz parādnieku, katru viņa ģimenes locekli un apgādībā esošu personu (uzturlīdzekļu piedziņas lietās nepilngadīgu bērnu uzturam vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas labā – nauda 50% apmērā no minimālās mēneša darba algas uz parādnieku, katru viņa ģimenes locekli un apgādībā esošu personu),” skaidro zvērināta advokāta Ivara Kroņa palīdze Renāte Riekstiņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt pašam parādniekam ir tiesības informēt tiesu izpildītāju par kontu, kurā viņam saglabājami kā neapķīlāti minētie naudas līdzekļi. Attiecīgā situācijā sākotnēji ieteicams sazināties ar tiesu izpildītāju, lai jautājumu risinātu un personai saglabātu līdzekļus noteiktajā apmērā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.