SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā 9

Krievija pēc savas dalības atjaunošanas “labības darījumā” sākusi bremzēt “labības koridora” darbu, otrdien pavēstīja Ukrainas infrastruktūras ministra vietnieks Jurijs Vaskovs.

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
Lasīt citas ziņas

Rindā šobrīd ir 210 kuģi. Pārbaudīto kuģu skaits ir sarucis līdz astoņiem, deviņiem dienā, kaut arī dienās, kad Krievija bija atteikusies no dalības “labības darījumā”, ANO un Turcijas inspektori pārbaudīja līdz 46 kuģiem dienā.

“Šodien mēs esam atgriezušies pie tām pašām problēmām. Kopīgās inspekcijas ir atsākušās. Inspekcijās piedalās visas četras puses. Bet tās vidēji ir ieplānotas tikai 12 dienā, un no tām faktiski tiek pabeigtas tikai astoņas, deviņas. Tajā pat laikā ir nepieciešamas 25-30 dienā,” skaidroja Vaskovs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbilstoši situācijai 7.novembrī rindā uz iebraukšanu Ukrainas ostās bija 88 kuģi. Vēl 18 kuģi gaidīja pārbaudes izbraukšanai Turcijas ūdeņos.

“Koridora darbības trīs mēnešos mēs pasaulei esam nosūtījuši 10,1 miljonu tonnu labības no Lielās Odesas ostām. Tas pasaules mērogā ir nozīmīgs rādītājs. Tāpēc mūsu uzdevums ir palielināt šo apjomu. Atbilstoši oktobra rezultātiem mēs esam eksportējuši 4,2 miljonus tonnu. Ja inspekcijas strādātu bez kavēšanās, būtu ne mazāk kā seši miljoni tonnu mēnesī. Tas ir reāls rādītājs, ko var panākt koridors,” rezumēja Vaskovs.

Kijiva: Irāna Krievijai dronus piegādājusi arī pēc 24.februāra

Foto: Yasuyoshi Chiba/AFP/SCANPIX

Ukrainas izlūkdienests guvis pierādījumus, ka Irāna piegādājusi Krievijai dronus arī pēc 24.februāra, kad Krievija sāka pilna mēroga karu pret Ukrainu, pavēstīja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes pārstāvis.

“Drona “Mohajer-6″ propelleris ir izgatavots tikai šā gada februārī. Tā ir tikai izgatavošana. Bet vēl bija vajadzīgs laiks, lai to nogādātu Krievijā. Tas ir, tie tika nogādāti šajā gadā,” sacīja pārstāvis.

Irānas drons “Mohajer” tiek ražots no dažādās valstīs izgatavotām detaļām. Vairums detaļu ir no ASV, ir Austrijas dzinējs un Japānas kamera, bet Krievijas detaļu nav vispār, konstatējis izlūkdienests.

Sestdien Irānas ārlietu ministrs apgalvoja, ka Irāna piegādājusi Krievijai dronus tikai pirms pilna mēroga kara sākuma.

Pirms šī paziņojuma Irāna vispār noliedza, ka šādas piegādes būtu notikušas, bet Krievija to turpina noliegt arī joprojām.

Zelenskis piedalīsies G20 samitā

Volodomirs Zelenskis.
Foto. UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE / AFP

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis piedalīsies nākamnedēļ Indonēzijā gaidāmajā G20 līderu samitā, otrdien paziņojis prezidenta preses sekretārs Serhijs Nikiforovs.

Reklāma
Reklāma

Samits notiks Bali 15. un 16.novembrī.

Nikiforovs pavēstīja, ka Zelenskis kaut kādā formātā noteikti piedalīsies šajā pasākumā, piebilstot, kas tas, visticamāk, notiks tiešsaistē.

Zelenskis nav izbraucis no Ukrainas kopš Krievijas iebrukuma sākuma.

G20 samits varētu būt unikāla vieta, kur Krievijas un Ukrainas prezidenti atrastos vienā telpā.

Arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins vēl nav apstiprinājis ierašanos uz G20 samitu.

Indonēzijas prezidents Džoko Vidodo vakar paziņoja, ka viņam radies iespaids, ka Putins uz samitu neieradīsies, bet šodien intervijā “Bloomberg” sacīja, ka Zelenska un Putina ierašanās ir iespējama, ja situācija to atļaus.

Zelenskis 3.novembrī paziņoja, ka ne viņš, ne kāds cits Ukrainas pārstāvis nepiedalīsies samitā, ja tajā piedalīsies Putins.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.