SPECIĀLIZLAIDUMS. Apšaudē trāpīts Mariupoles dzemdību namam, raķešu uzbrukums Harkivā, SWIFT sankcijas. Jaunākais no kara Ukrainā 0
Ukrainā Doņeckas apgabalā Krievijas karaspēks visu nakti apšaudījis Mariupoli un trāpījis arī dzemdību namam, sociālajā tīklā “Facebook” pavēstīja Doņeckas apgabala militārās administrācijas priekšnieks Pavlo Kirilenko.
“Kārtējā kaujas nakts Doņečinā. Kacapi (krievi) jau pat necenšas slēpt savu būtību. Uz Marioupoli šāva visu nakti – uz dzīvojamiem rajoniem, kur nav nekādas militārās infrastruktūras. Trāpīja pat dzemdību namam Kreisajā krastā. Precizējam informāciju par cietušajiem un postījumiem,” paziņoja apgabala vadītājs.
Ukrainas Nacionālās gvardes vienības kopā ar Ukrainas Bruņotajiem spēkiem notur pilsētas aizsardzību, cita starpā pilsētas nomalēs tiek iznīcināta tehnika, pavēstīja Iekšlietu ministrija.
Putinam atņem olimpisko ordeni un melno jostu
Starptautiskā Olimpiskā komiteja (IOC) nolēmusi atņemt Vladimiram Putinam olimpisko ordeni, bet vadošā taekvondo organizācija – melno jostu.
Olimpiskais ordenis, kas patiesībā ir apzeltīta kaklarota, ir augstākais olimpiskās kustības apbalvojums, kas tika ieviests 1975. gadā. Putins pie olimpiskā ordeņa tika 2001. gadā.
Pirms astoņiem gadiem par Soču olimpiskajām spēlēm šādi pat ordeņi tika piešķirti tagadējam Krievijas vicepremjeram Dmitrijam Černišenko un prezidenta administrācijas vadītāja vietniekam Dmitrijam Kozakam, kuri kopā ar Putinu nu kļuvuši par pirmajiem šī apbalvojuma vēsturē, kam regālijas atņemtas. Olimpiskos ordeņus savulaik neatņēma tādiem vīriem kā rumānim Nikolaem Čaušesku un vācietim Ērikam Honekeram.
“World Taekwondo” jeb taekvondo jumtorganizācija noņēmusi Putinam arī devītā dana melno jostu. Sāpīgākais Putinam gan varētu būt Starptautiskās Džudo federācijas (IJF) lēmums atstādināt viņu no organizācijas goda prezidenta amata, jo džudo ir Putina jaunības dienu sporta veids, ko pēdējos gados bija nomainījis hokejs.
Krievijas spēki atkal ar raķetēm apšaudījuši Harkivu, miruši četri cilvēki
Krievijas spēki trešdien atkal ar raķetēm apšaudījuši Ukrainas ziemeļu pilsētu Harkivu.
Raķetes trāpījušas apgabala policijas pārvaldes ēkai, kas daļēji sagrauta un deg. Aizdegusies arī ielas otrā pusē esošā Nacionālās universitātes socioloģiskās fakultātes ēka.
Apšaudē gājuši bojā četri cilvēki un vēl deviņi guvuši ievainojumus, paziņoja ārkārtas dienesti.
Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Antons Heraščenko “Telegram” kanālā vēsta, ka visi bojāgājušie ir policisti no specvienības “Vostok”.
Tāpat glābējiem no gruvešiem izdevies izglābt desmit cilvēkus.
Naktī uz trešdienu Harkivā Krievijas karavīri uzbruka Ziemeļu reģiona Kara medicīnas klīniskajam centram, iesaistoties kaujā ar Ukrainas spēkiem. Šobrīd situācija tiek kontrolēta.
Amatpersonas noraidījušas sociālajos tīklos izskanējušo informāciju, ka Harkivā būtu izsēdis krievu desants.
Jau ziņots, ka otrdien Krievijas uzlidojumos un raķešu apšaudēs Harkivā tika nogalināti vismaz 18 civiliedzīvotāji, cietis centrālais Brīvības laukums, kas ir viens no lielākajiem laukumiem Eiropā, daļēji sagrauta Harkivas apgabala valsts administrācijas ēka, cietis operas nams, filharmonija, kāda rūpnīca un dzīvojamās ēkas.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis Harkivas bombardēšanu jau nosaucis par kārtējo Krievijas kara noziegumu.
Stājušās spēkā ES sankcijas par septiņu Krievijas banku atslēgšanu no SWIFT
Trešdien līdz ar publicēšanu Eiropas Savienības (ES) oficiālajā vēstnesī stājušās spēkā sankcijas par septiņu Krievijas banku atslēgšanu no starptautiskās maksājumu sistēmas SWIFT.
Sankciju ieviešanai noteikts desmit dienu pārejas periods.
Starp šīm bankām iekļautas finanšu institūcijas, pret kurām jau vērstas ES sankcijas, taču starp tām nav Krievijas lielākā banka “Sberbank” un “Gazprombank”.
No SWIFT paredzēts izslēgt “VTB Bank”, “Rossija”, “Otkritije”, “Novikombank”, “Sovkombank”, “Promsvjazjbank” un “VEB.RF”.
Kā ziņots, ES, ASV, Lielbritānija un Kanāda sestdien vienojās atslēgt vairākas Krievijas bankas no SWIFT, sodot Krieviju par agresiju Ukrainā.