SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā 31

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz piektdienas rītam sasnieguši 580 590 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Veselam
8 iespaidīgas lietas, ko kurkuma dod veselībai. Tostarp efektīvi palēnina novecošanos 1
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Lasīt citas ziņas

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1100 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022.gada 24.februārī Krievija zaudējusi 8402 tankus, 16 211 bruņutransportierus, 16 161 lielgabalu un mīnmetēju, 1134 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 907 zenītartilērijas iekārtas, 363 lidmašīnas, 326 helikopterus, 13 005 bezpilota lidaparātus, 2407 spārnotās raķetes, 28 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 21 872 automobiļus un autocisternas, kā arī 2719 specializētās tehnikas vienības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Krievijas sāktajā karā pamiers ir iespējams, bet tas nenozīmētu tā beigas

Pagaidām ar vārdu “miers” Krievijas pret Ukrainu sāktā kara kontekstā katrs domā kaut ko savu, šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

Eksperts atgādināja, ka Krievija kā miera piedāvājumus joprojām izvirza ultimātus Ukrainai, sekojoši tās darbības vairāk traktējamas kā centieni panākt pamieru, kas savukārt, visticamāk, nozīmētu esošo iekarojumu iesaldēšanu. Krievijas režīms grib pamieru, jo karš tomēr ir pamatīgi izsmēlis valsts resursus.

Sārts lēsa, ka pamiers ir iespējams, bet tas nenozīmētu kara beigas.

Kā atzīmēja eksperts, apturot karu šādā stāvoklī, tas noteikti nenozīmēs, ka panākts miera stāvoklis, jo Krievijā gan režīms, gan sabiedrība ir novesti tādā stāvoklī, ka nespētu “vienkārši pakāpties atpakaļ” pozīcijās pirms kara.

Sārts vērtēja, ka ir vairāki faktori, kas pašlaik īpaši liek dažādiem politikas spēlētājiem runāt par kara noregulējumu – ir gana liels satraukums, kā situāciju varētu ietekmēt ASV prezidenta vēlēšanu iznākums, frontē ne viena no pusēm nespēj atrast veidus, kā strauji mainīt situāciju, ir tas ir kļuvis par izturības karu, turklāt Ukrainas sabiedrība trīs kara gados ir ļoti nogurusi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.