Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto AFP/LETA

Tiesa noraida Lietuvā uzņemtās irākiešu ģimenes prasību 3

Viļņas administratīvā apgabaltiesa otrdien noraidījusi saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) programmu uz Lietuvu pārvietotās irākiešu ģimenes prasību par tiesisko statusu.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Tā ir cūku kūts. Pat cūkas dzīvo labāk.” Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs nosauc 3 nosacījumus, lai vienotos ar Ukrainu
ASV, iespējams, izdarīs ko starptautiski negaidītu. Tās lemj par to, kam pieder Krima
7 pazīmes, ka tevī ir kaut kas no neandertālieša – no priekšrocībām līdz trūkumiem
Lasīt citas ziņas

Irākiešu ģimene pārsūdzēja Lietuvas Migrācijas departamenta lēmumu piešķirt tai pagaidu tiesisko aizsardzību, nevis bēgļu statusu, kuru tā vēlējās saņemt.

“Patvēruma meklētāji nespēja sniegt pietiekamus argumentus par individuālo vajāšanu, kas tiešā veidā vērsta pret viņiem un viņu nepilngadīgajiem bērniem,” uzsvēra tiesa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesnesis Arūns Kaminsks žurnālistiem sacīja, ka Migrācijas departaments ir pienācīgi izvērtējis situāciju Irākā.

Bēgļa statuss dod tiesības apmesties Lietuvā uz pastāvīgu dzīvi, savukārt tiesiskā aizsardzība – tikai pagaidām, bet ne finansiālie pabalsti, ne citas garantijas vienā un otrā gadījumā neatšķiras.

Portāls “Lrytas.lt” iepriekš vēstīja, ka pagaidu aizsardzība nodrošina irākiešiem tiesības dzīvot Lietuvā divus gadus. Pēc tam termiņš varētu tikt pagarināts, bet, ja tiktu atzīts, ka dzīvošanai Irākā apdraudējumu vairs nav, viņi varētu atgriezties dzimtenē. Savukārt bēgļu statuss viņiem ļautu dzīvot Lietuvā pastāvīgi.

Jaunā Irākas musulmaņu ģimene – vecāki ar diviem bērniem – no Grieķijas uz Lietuvu tika pārcelta 15.decembrī. Lēmums par pagaidu aizsardzības piešķiršanu tika pieņemts jau tai pašā dienā. Ģimenes tēvs mācījies vadības augstskolā, un viņam ir pieredze gan celtniecības, gan vadības darbā, bet māte nav strādājusi algotu darbu.

Saskaņā ar ES programmu Lietuvai paredzēts divu gadu laikā uzņemt kopumā 1105 cilvēkus no tādām valstīm kā Sīrija, Irāka un Eritreja. Lielākā daļa no viņiem tiktu pārcelti no Itālijas un Grieķijas, neliela daļa arī no Turcijas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.