Tiesa liek atjaunot amatā Ozolnieku novada Pašvaldības policijas priekšnieku Jomu un kompensēt viņam 14 204 eiro 0
Zemgales rajona tiesa likusi pašvaldībai atjaunot amatā Ozolnieku novada Pašvaldības policijas priekšnieku Arni Jomu, kā arī kompensēt viņam 14 204 eiro par darba piespiedu kavējumu, aģentūru LETA informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību un informācijas daļas vadītāja Madara Ābeltiņa.
Par Jomas atlaišanu tika paziņots 2018.gada novembra beigās, taču savu atlaišanu viņš pārsūdzēja, vēršoties tiesā ar prasību par darba devēja uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu, atjaunošanu amatā, vidējās izpeļņas piedziņu par darba piespiedu kavējuma laiku un atlīdzību par dīkstāvi.
Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone aģentūrai LETA skaidroja, ka marta beigās tiesa nosprieda Jomas prasību apmierināt un atzīt par spēkā neesošu Ozolnieku novada domes lēmumu, ar kuru Joma atbrīvots no amata un apstiprināts pašvaldības izpilddirektora 2018.gada 21.novembra paziņojums par darba līguma uzteikumu.
Tiesa likusi atjaunot Jomu amatā, kā arī piedzīt no domes par labu viņam vidējo izpeļņu par darba piespiedu kavējumu par laiku no 2019.gada 23.aprīļa līdz 2020.gada 27.janvārim 14 204 eiro apmērā. Spriedums šonedēļ ir stājies spēkā.
Savukārt Āboltiņa klāstīja, ka dome lēmusi neturpināt tiesvedību, kas tika sākta iepriekšējās domes vadības laikā. Dome apzinoties, ka Jomas atbrīvošana no amata noritējusi, neievērojot likumā “Par pašvaldībām” teikto par iestāžu vadītāju atlaišanas kārtību.
Joma Ozolnieku novada Pašvaldības policijas priekšnieka amatā atjaunots šonedēļ, bet par līdzšinējā novada pašvaldības policijas priekšnieka Vidmanta Rinkuna atstādināšanu no amata dome lems kārtējā domes sēdē 23.aprīlī.
Domes priekšsēdētājs Andris Ozoliņš (LZP) skaidroja, ka, veicot Jomas atstādināšanu, saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām” sākotnēji bija jāpieņem domes lēmums un tad jāgatavo pašvaldības administrācijas rīkojums. Taču viņa atbrīvošana notika tieši pretēji likumā noteiktajai procedūrai.
“Tāpēc šobrīd panākt domei labvēlīgu tiesas lēmumu ir praktiski neiespējami, jo līdz šim tiesas šādos procedūru neatbilstības gadījumos ir lēmušas par labu darba ņēmējam,” komentēja Ozoliņš.
Domes priekšsēdētājs uzsvēra, ka, turpinot tiesvedību, pastāv nopietns risks, ka izdevumi var pat divkāršoties, tāpēc kaut novēloti, tiesvedība tomēr jāaptur un jebkurš jautājums turpmāk primāri jārisina, savstarpēji vienojoties, nevis tiesas ceļā. Viņš teica, ka šī tiesvedība pašvaldībai izmaksāja vairāk nekā 20 000 eiro.
Pašvaldībā arī informēja, ka šī nav vienīgā tiesvedība, kas sākta pēc darbinieku atlaišanas iepriekšējās domes vadības laikā. Saskaņā ar Zemgales rajona tiesas spriedumu tika atjaunots darbā Ozolnieku vidusskolas darbinieks, kuram pašvaldība izmaksāja vidējo izpeļņu par darba piespiedu kavējumu, tiesāšanas izdevumus un valstij samaksāja darba devēja sociālo nodokli, kopā 22 155 eiro. Tiesa piesprieda arī izmaksāt atlīdzību par morālo kaitējumu 8920 eiro apmērā, taču šo sprieduma daļu pašvaldība apstrīdēja.
Jau vēstīts, ka 2018.gada beigās Ozolnieku novada pašvaldība izbeidza darba attiecības ar iepriekš uz dienesta pārbaudes laiku no amata atstādināto Pašvaldības policijas priekšnieku Jomu. Dienesta pārbaude pret Jomu tika sākta 2018.gada sākumā.
Pašvaldības Sabiedrisko attiecību un informācijas daļas vadītāja Agnese Kļava aģentūrai LETA toreiz apgalvoja, ka darba tiesiskās attiecības izbeigtas uz abpusējas vienošanās pamata, un iniciatīva nākusi no Jomas. Taču bijušais policijas priekšnieks klāstīja, ka viņš no amata atbrīvots saskaņā ar likumu, jo ilgstoši slimojis, un pašvaldība izmantojusi savas tiesības viņu atlaist.
Vēlāk pašvaldība uz amatu izsludinājakonkursu.
Tāpat ziņots, ka februāra beigās no amatiem atbrīvoti Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (LRA) un viņa vietnieks Guntars Akmentiņš (VL-TB/LNNK).
Par domes priekšsēdētāju kļuvis Ozoliņš, bet par jauno Ozolnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēts Pēteris Veļeckis (LZS), kurš savulaik bijis domes priekšsēdētājs.