“Tie atrod caurumus, pa kuriem ielido…” Slaidiņš stāsta par trīs krievu bezpilota lidaparātiem, kas veic izlūkošanu Ukrainā un koriģē triecienus 46

TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarību Ukrainā” NBS majors un Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš pastāstīja sīkāk, ar ko krievi ir aizvietojuši izlūklidmašīnas A-50, lai veiktu “galvenos izlūkošanas pasākumus Ukrainas aizmugurē līdz 100 km” un koriģē triecienus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Slaidiņš raidījumā demonstrēja grafiku ar trīs galveno bezpilota lidaparātu attēliem un pastāstīja par to darbības uzdevumiem. Viens no tiem ir “ORLAN-30“. “Tā galvenais uzdevums ir koriģēt 152 mm gudro munīciju – tā saucamos “Krasnopoļ” šāviņus. Tātad tie tiek Ukrainas aizmugurē, ja ukraiņi nespēj nosargāt ar elektronisko karadarbību pilnīgi visu – tie atrod caurumus, pa kuriem ielido,” skaidroja NBS majors Slaidiņš.

Un tad vēl ir divi bezpilota lidaparāti – “ZALA” un “SUPERCAM”, kas darbojas ar elektrodzinēju. “Tos ir ļoti grūti noteikt. Katram no tiem ir savs uzdevums,” norādīja Slaidiņš. Kāpēc šos bezpilota lidaparātus ir grūti noteikt? Uz šo precizējošo jautājumu NBS majors atteica: “Tāpēc, ka radaros tie ir zemu lidojoši. Tos ir grūti noteikt. Lai tos notriektu, ir vajadzīgas pārnēsājamās pretgaisa aizsardzības raķetes. Un šie ir pietiekami daudz saražoti.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Cik intensīva izlūkošana ar šiem pieminētajiem bezpilota lidaparātiem notiek no krievu puses? “Visu laiku,” sacīja Slaidiņš. “Nepārtraukti tie ir gaisā. Un šī “ZALA” koriģē šos dronus – kamikadzes “Lancet”. (…) Un šis “SUPERCAM” koriģē raķetes “Iskander” – tātad tās, kas novada uz mērķi šo ballistisko raķeti, ar kuru krievi iznīcināja gan pirmo “Himars” sistēmu pavisam nesen un arī “Patriot” sistēmu. “Patriot” bija 30 km no frontes robežas, un “Himars” bija ap 40 km, un krievi uzlika virsū “Iskander” ballistisko raķeti,” informēja NBS majors TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā”.

Šādā veidā arī notiekot izlūkošana, sacīja Slaidiņš. “Okupētajās teritorijās, jāsaka, Ukrainai strādā tas viņu aģentūru izlūkošanas tīkls, kas ir centralizēti vadīts. Tā ka viņi arī uz to liek uzsvaru. Protams, izlūkošanas drons noder, tomēr jāsaka, ka ukraiņiem ir problemātiski operēt Krievijas aizmugurē, jo tā krievu elektroniskā karadarbība ir pārāka par ukraiņu viennozīmīgi,” uzskata NBS majors. Krieviem esot trīs tā saucamie elektroniskās karadarbības “mākoņi” – ir tuvais taktiskais, un tad tas aiziet dziļumā. “Skaidrs, ka jāatrod zālītes, lai ierobežotu…Vienīgais, ir šī elektroniskā karadarbība arī aizmugurē,” rezumēja Slaidiņš TV24 raidījumā.

Plašāk skatieties pievienotajā video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.