Psihologs dalās ar faktiem, ar kuriem savā prakses laikā viņam nācies saskarties 16
Bērni abus vecākus mīl vienādi stipri, neatkarīgi no uzvedības demonstrēšanas. Bērns mammu un tēti uztver kā vienu veselu un kā vissvarīgāko savas dzīves sastāvdaļu.
Bērna attieksmi pret tēvu un otrādi vienmēr veido māte. Sieviete ir kā starpnieks starp tēvu un bērnu, tieši viņa transformē bērnā viedokli par to, kas ir viņa tēvs, kāds viņš ir un kā viņam pret tēvu būtu jāattiecas.
Mātei ir absolūta vara pār bērnu, viņa ar to dara visu, ko iedomājas, apzināti vai neapzināti. Tāds spēks sievietei sniegts no dabas, lai pēcnācējs nešaubīgi spētu izdzīvot. Sākumā mamma pati kļūst par bērna pasauli, vēlāk caur sevi bērnu ieved lielajā pasaulē. Bērns akcentē uzmanību uz to, kas ir svarīgi mammai. Arī ar tēvu bērnu iepazīstina māte. Ja mamma partnerim neuzticas, bērns izvairīsies no tēva.
Psihologa kabinetā:
– Manai meitai ir gads un septiņi mēneši. Viņa kliegdama bēg no tēva, bet, kad viņš meitu ņem rokās – raud un mēģina izrauties. Bet pēdējā laikā viņa tēvam ir sākusi teikt: “Ej prom, es tevi nemīlu. Tu esi slikts”.– Bet ko jūs pati patiesībā jūtat pret savu vīru?
Esmu uz viņu stipri aizvainojusies, līdz asarām.