Tēvi sajūt savus raudošos bērnus ne sliktāk par mātēm 2
Ir uzskats, ka bērniņa iznēsāšanas laikā sievietēm “ieslēdzas” mātes instinkts. Par vienu no tā izpausmēm uzskata spēju atšķirt savu bērnu no citiem tikai pēc raudāšanas un klaigāšanas. Antropologi iepriekš uzskatīja, ka vīriešiem šādu spēju nav, jo viņi nav bioloģiski ieinteresēti bērna izdzīvošanā.
Taču franču pētnieki ne tikai apšaubījuši šo, viņuprāt, novecojušo uzskatu, bet arī piedāvājuši savu, uz eksperimentiem balstītu viedokli, un tā pamatā ir laiks, ko abi vecāki pavada kopā ar saviem bērniem. Viņi uzskata, ka māmiņas savu bērnu raudāšanu labāk atpazina tāpēc, ka viņas, atšķirībā no vīriešiem, vienkārši pavadījušas vairāk laika kopā ar bērniem.
Pētnieki ierakstīja zīdaiņa raudāšanu diktofonā un piedāvāja eksperimentā iesaistītajiem jaunajiem vecākiem, kuri puslīdz vienādu laiku pavada kopā ar saviem bērniem, noklausīties piecus ierakstus, no kuriem tikai viens bija ar viņu bērna raudāšanu, un tad salīdzināja atbildes, kuras sniedza gan mātes, gan tēvi. Un pētnieki atzīst, ka jutušies pārsteigti par to, ka rezultātā gan sievietes, gan vīrieši vienādi efektīvi spēja noteikt tieši sava bērna balsi.
Viņuprāt, sekmes bija atkarīgas tikai no laika, kādu vecāki pavadījuši kopā ar saviem bērniem. Proti, jo vairām māte vai tēvs bijis kopā ar bērnu, jo vieglāk un ātrāk viņi atpazinuši sava bērna balsi citu balsu gūzmā. Līdz ar to esot skaidrs, ka tā dēvētais “mātes instinkts” nav unikāla tikai sievietei piemītoša īpašība.