Foto – Shutterstock.com

Tev būs brālītis: kā šo pārsteigumu nepadarīt nepatīkamu māsiņai 0

Jaundzimušais – laimes kalngals vecākiem, kuri ar nepacietību gaida brīdi, kad mazo no dzemdību nama varēs atvest mājās. Bet ko darīt, ja mazo bēbīti jau mājās gaida vecākā māsa vai brālis? Un vecākais bērns itin nemaz nav sajūsmināts par ģimenes papildināšanos.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

Tādēļ, pirms mājās atvest mazu, segās satītu, zīdainīti, ir vērts jau pirms tam labi “pastrādāt” ar vecāko bērnu, palīdzot viņam tikt galā ar sajūtām un sagatavoties šai pirmajai tikšanās reizei ar mazo brālīti vai māsiņu. Par to, kādi priekšdarbi veicami ar vecāko bērnu, “Zdorovie” stāsta psihologi. Biežākās kļūdas, ko pieļauj vecāki, ģimenē ienākot bērniņam, atradīsi šeit. Arī psihoterapeite Diāna Lapsa norāda: “Piedzimstot ģimenē otram, trešajam, piektajam… bērnam, pirmais un vecākais bērns tiek gāzts no sava Pirmā un Vienīgā bērna troņa, pārkārtojas attiecības arī ar citiem bērniem ģimenē. Uzbango visas emociju gammas, bet viena no spilgtākajām – greizsirdība uz jauno ģimenes locekli”.

Līdz jaundzimušā atvešanai mājās

Atliec jaunumu paziņošanu par grūtniecību līdz laikam, kamēr tev neparādīsies jau redzams puncis. Kad esi bērnam pavēstījis šos priecīgos notikumus, ievies kalendāru, kur varēs atzīmēt, cik dienas vēl atlikušas līdz bēbīša dzimšanai vai paskaidro vecākajam, kad brālītim vai māsiņai jānāk pasaulē (“Tad, kad būs sniegs” vai “Tad, kad tev sāksies vasaras brīvlaiks”, lai bērns pakāpeniski sāktu apzināties tuvojošos notikumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ļauj bērnam palīdzēt tev gatavoties tikšanās ar jaundzimušo: lai viņš piedalās gultiņas vai apģērba izvēles procesā.

Pastāsti jau savlaicīgi, ko tas īsti nozīmēs, kad mazais būs mājās: “Mamma būs ļoti nogurusi”, “Mazais raudās un daudz gulēs”, lai vecākajam bērnam nebūtu nepatīkamu pārsteigumu.

Pastāsti bērnam, kā viņš piedzima un kā pamazām auga lielāks, aplūkojiet kopā viņa fotogrāfijas zīdaiņa vecumā un noskatieties videoierakstus. Bērniem ļoti patīk stāsti par viņiem mazotnē.

Ja vecākajam bērnam saistībā ar mazulīša ienākšanu ģimenē nāksies piedzīvot izmaiņas dzīvesveidā, piemēram, bērnudārza maiņa vai pārkārtošanās citā istabā – centies to visu izdarīt iespējami ātrāk, lai bērnam nebūtu pārāk daudz pārmaiņu vienā laikā, proti, tad kad mazulis atvests mājās.

Sagatavo bērnu tam, ka mamma kādu laiku mājās nebūs – tad, kad dosies uz dzemdību namu.

Ja vecākais bērns vēl ir maziņš, izmanto lelles vai citas viņa iemīļotas rotaļlietas lomu spēlēm, kas palīdzēs viņam labāk iedomāties situāciju mājās, kad tajās ienāk mazulis.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.