Teterovskis: “Tam latviskajam garam Vecrīgā ir jābūt mazliet vairāk un dominējošākajam” 69

“Pieprasījums pēc krievu kultūras ir, lai arī kādus likumus un normatīvus mēs pieņemtu. Latvijā dzīvo 35-40% krieviski runājoši cilvēki,” TV24 raidījumā “Preses klubs” tiek aktualizēts jautājums par krievu kultūras pasākumiem Latvijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Diriģents Ints Teterovskis uzskata, ka: “Pieprasījums ir un būs. Mēs esam nacionāla valsts un ir arī lielas nācijas atzars arī šeit, kas ir diezgan daudzskaitlisks, kurš arī šo kultūru šeit vēlas uzturēt. Protams, jautājums ir vēsturisks, kā tas ir veidojies un kāda ir tagadējā situācija. Dabīgi, ka uzreiz to neaizliegsi.”

Teterovskis atgādina par pieminekli Daugavas otrā krastā. Tomēr viņš atzīmē: “Tam latviskajam garam Vecrīgā ir jābūt mazliet vairāk un dominējošākajam.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš pieļauj, ka var jau aizliegt nelatviskus kultūras pasākumus, bet kur ir tā alternatīva? Vaicā diriģents. “Piemēram, tas pats 9.maijs. Latvijā sen jau varēja svinēt 8.maiju. Kāpēc Latvijā nesvin kara beigas 8.maijā?” neizpratni pauž Ints Teterovskis.

Savu viedokli pauž „Ziemeļeiropas politikas centrs” direktors Artis Pabriks: “9.maijs ir politiski ideoloģisks jautājums, kur cilvēki identificējas konkrēti ar Padomju Savienību un Krieviju. Šo dienu viņi nesvinēs tāpēc, ka viņi identificējās ar citu politisko vienību. Tā ir cita valsts. Neviens šeit integrēts cilvēks, esot pie veselā saprāta, 9.maiju nevarētu svinēt. Ja tomēr svin, tātad viņam ar šejieni nav nekāda sakara.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.