Teterovskis: Skolu tīkla reforma nedrīkst nodarīt netīšu ļaunumu Dziesmu svētku procesam 44
“Apvienotā saraksta” (AS) deputāti ir vērsušies ar pieprasījumu pie izglītības ministres Andas Čakšas (JV) un kultūras ministres Agneses Loginas (P), jo skolu finansēšanas reformā saskata “apdraudējumu Dziesmu un deju svētku tradīcijai”, ziņo LETA.
Diriģents Ints Teterovskis, viesojoties TV24 raidījumā “Preses klubs”, izklāsta savu viedokli šajā jautājumā:
“Paldies deputātiem! Es esmu priecīgs, ka šāda aktivitāte ir. Es pārstāvu arī Dziesmu svētku biedrību un esmu Diriģentu asociācijas pārstāvis. Mēs regulāri par to signalizējam – par esošajām un ilgtermiņa problēmām – vienmēr piedāvājam arī risinājumus, bet ne vienmēr mums ir dzirdīgas ausis.”
“Šajā kontekstā tas trakākais… Dziesmu svētki sevī ietver dažādas paaudzes – Skolu un jaunatnes svēki, kas notiek reizi 5 gados, un pieaugušo svētki. Un mums vēl joprojām ir nodalīts, ka par vieniem svētkiem atbild IZM un par otriem atbild KM. Teorētiski vajadzētu sadarboties, jo tas viss ir noteikts normatīvajos aktos un Dziesmu svētku likumā ir rakstīts, ka ir jābūt Dziesmu svētku saglabāšanas un attīstības plāniem. Piemēram, nākamajam posmam vēl joprojām tas nav,” stāsta diriģents.
Teterovskis norāda, ka īpaši uztrauc jautājumi par skolu tīkla reformu:
“Izglītības ministrijā tiekas VARAM, Satiksmes ministrija, Finanšu ministrija – kur ir Kultūras ministrija? Jo tas atsitiens būs arī uz mūzikas skolām, jo par tām Latvijā atbild Kultūras ministrija. Atkal, bērns it kā ir viens un tas pats, tā pati izglītības sistēma, un, ja viņu tagad aizvedīs prom ar to autobusu, smuki Čakšai vienojoties ar Satiksmes ministriju, kad pamodīsies Kultūras ministrija?”
Diriģents atgādina, ka Dziesmu svētki nav tikai mūsu nacionālā vērtība, tie ir arī iekļauti UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.
“Nav runa, ka nekas nav salabojams, bet vienkārši tagad ir mirklis, kad tas būtu jādara kopā,” uzsver Teterovskis.
Viņš norāda, ka skolu tīkla kartējumā ir jāiekļauj arī mūzikas skolas, kas līdz šim tur nav bijušas iekļautas.
“Es ļoti ceru, ka būs sarunāšanās tālāk, jo te galvenais, lai šī skolu reforma netīšām nenodara ļaunumu svētku procesam. Man nav nekas pret uzlabošanu, var reformēt, bet tomēr tas ir jāskatās visos līmeņos, kur tas var kaut kādu ietekmi radīt. Patlabam ietekme uz Dziesmu svētkiem skolu reformas kontekstā netiek līdz galam pienācīgi apskatīta,” piebilst Teterovskis.
Visu Inta Teterovska viedokli skaties video!