Tests var uzrādīt “vīrusa līķi”. Ārsts skaidro, kāpēc neviena testa metode nav 100% precīza 7

“Neviena testa metode nav 100% pareiza. Visās var gadīties kļūdas,” komentējot gadījumus, kad Covid-19 testi uzrādīja pretrunīgus rezultātus, televīzijas “RīgaTV 24” raidījumā “Preses klubs” sacīja plastikas ķirurgs Jānis Zaržeckis.

Reklāma
Reklāma
Pirka viesnīcas Horvātijā… Ukrainā gaismā nācis armijas pārtikas iepirkuma skandāls, kur shēmas realizētāji piesavinājušies 18 miljonus ASV dolāru 24
Veselam
Vēlies zaudēt līdz 5 kg mēneša laikā? Šie ieradumi būs lielisks veids, kā to panākt
TV24
Jānis Kažociņš: “Ja krievi nevar tikt galā pat ar Ukrainu, tad vai tiešām mēs – Eiropa – nespējam paši sevi aizsargāt bez ASV?”
Lasīt citas ziņas

Viņš skaidroja, ka šeit jāskatās, kā mēs testus interpretējam un lasām. “Jāsaprot, ka PCR tests nosaka tikai vīrusa ģenētisko materiālu,” pauda Zaržeckis.

Kā norādīja ķirurgs, tad cilvēkam, kurš ir slimojis ar Covid-19, izveseļojies un viņam tests tāpat ir pozitīvs, visticamāk, uzrāda “vīrusa līķus”.
CITI ŠOBRĪD LASA

Kā piemēru viņš minēja savulaik veikto pētījumu par pēc vairākām dienām uz virsmām atrasto vīrusa RNS, kad visi ar šausmām domāja, ka no tā var inficēties, taču arī tie visdrīzāk bija “vīrusa līķi”. Tāpēc jāseko līdzi zinātnei.

“Svarīgi ir saprast, kāda ir šī kļūdas robeža. Un ļoti svarīgi – kā interpretē šos rezultātus,” rezumēja Zaržeckis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.