Rezultātu apstrāde 0
Katrā no trim apgalvojumu blokiem saskaiti galīgo rezultātu. Pirmais bloks parāda attiecību tuvību, siltumu, intimitāti. Otrais bloks atklāj kaisli attiecībās, seksuālo interesi par otru. Trešais bloks demonstrē savstarpējās saistības, pienākumus un partnera uzticamību. Katrā blokā rezultāts būs pozitīvs vai negatīvs skaitlis. Ja kaut kur sanākusi nulle, tas nozīmē, ka esi kļūdījies vai neatbildēji uz visiem jautājumiem.
– – – Mīlestības trūkums.
Mīlestības trūkums ir visu triju tās sastāvdaļu (intimitāte, kaislība, saistības) trūkums. Mīlestības trūkums ir raksturīgs nomācošam vairumam mūsu attiecību, kuras ir tikai ikdienas mijiedarbība un nemaz nelīdzinās mīlestībai.
+ – – Pieķeršanās.
Ja attiecībās ir tikai “intimitātes” elements, bet nav komponentu “kaislība” un “saistības”, rodas pieķeršanās. Cilvēks pret otru jūt tuvību, siltumu un pieķeršanos bez spēcīgas kaisles un bez ilgtermiņa saistībām. Cilvēks jūt emocionālu tuvību ar savu draugu, bet viņš “neuzbudina” un neizraisa domas, ka cilvēki “mīl viens otru” un tā būs visu dzīvi. Ja parasts draugs, pret kuru cilvēks izjūt simpātijas un pieķeršanos, uz ilgāku laiku dodas prom, cilvēks var ilgoties pēc viņa, bet nedomā par savu zaudējumu visu laiku, nežēlo sevi.
– + – Kaislīga mīlestība.
Kaislīga mīlestība – tā ir “mīlestība no pirmā acu uzmetiena.” Kaislīgo mīlestību vai vienkārši kaislību raksturo stiprs uzbudinājums bez “intimitātes” un “saistības” komponentiem. Pamanīt kaislību parasti ir diezgan viegli, turklāt citi to var pamanīt, vēl pirms pats mīlētājs to apjautis. Kaislību pavada psihofizioloģisks uzbudinājums, kurš izpaužas tādos fiziskos simptomos kā paātrināta sirdsdarbība, paaugstināta hormonu sekrēcija, erekcija utt.
– – + Formālā mīlestība.
Šāda veida mīlestība ir lēmuma rezultāts – cilvēks nolemj, ka mīl otru un ir viņam uzticīgs, nav intimitātes un kaislības komponentu. Šāda veida mīlestību dažkārt var pamanīt attiecībās, kas turpinās vairākus gadus un šajā laikā zaudējušas gan savstarpēju emocionālu pieķeršanos, gan fizisko tieksmi. Iespējams, attiecību sākumā bija arī šie komponenti. Aprēķina laulību gadījumos partneri var sākt attiecības tikai ar saistību uzņemšanos mīlēt vai mēģināt iemīlēt vienam otru. Citos gadījumos formālā mīlestība ir romantiskās mīlestības rezultāts.
+ + – Romantiskā mīlestība.
Šajā mīlestības veidā ietilpst intimitāte un kaislība. Romantiskie mīlētāji jūt ne tikai fizisku vēlmi pēc otra, bet arī emocionālo saikni.
+ – + Draudzīgā mīlestība.
Tāda mīlestība rodas komponentu “intimitāte” un “saistības” kombinācijā. Būtībā tā ir ilgstoša, uzticīga draudzība, kas bieži rodas starp laulātajiem pēc tam, kad fiziskā tieksme (galvenais kaislības avots) ir pakāpeniski apdzisusi.
– + + Liktenīgā mīlestība.
Liktenīgajai mīlestībai raksturīga komponentu “kaislība” un “saistības” kombinācija, pietrūkst intimitātes. Šāda mīlestība ir vieglprātīga tādā nozīmē, ka saistības uzņemas tikai kaislības ietekmē, bez stabilizējošā tuvības elementa. Lai gan kaislības komponents var attīstīties acumirklī, intimitātes komponenta attīstība prasa zināmu laiku, un līdz ar to šādās attiecībās, kuras pamatojas uz liktenīgo mīlestību, pastāv iziršanas risks. Ja mīlnieki jau paspējuši noslēgt laulību, var sekot šķiršanās.
+ + + Ideālā mīlestība.
Ideālā mīlestība ietver visas trīs sastāvdaļas (intimitāte, kaislība un saistības). Ideālās mīlestības sasniegšana vēl negarantē, ka šī mīlestība būs ilgstoša. Tā var pāriet citu veidu mīlestībā. Tomēr iemīlējušies izjūt ne ar ko citu nesalīdzināmu laimi un lai tādas attiecības izirtu, vajadzīgs ilgs laiks.
Avots: azps.ru