Aplis 1
Tas ir mitoloģisks harmonijas simbols. Tas, kurš pārliecināti to izvēlas, ir patiesi ieinteresēts labās savstarpējās attiecībās. Lielākā Apļa vērtība – cilvēki, viņu labklājība. Aplis ir visdraudzīgākā un labvēlīgākā no visām figūrām. Tas bieži kalpo kā “līme”, kas satur kopā gan darba kolektīvu, gan ģimeni, tas ir, stabilizē grupu.
Apļi – labākie komunikatori, galvenokārt tāpēc, ka ir labākie klausītāji, viņiem ir augsta jutība, attīstīta empātija – spēja iejusties, just līdzi, līdzpārdzīvot, emocionāli reaģēt uz citu personu pārdzīvojumiem. Aplis sajūt citu priekus un sāpes kā savas. Apļi ir populāri kolēģu vidū, pārdzīvo par savu komandu. Tomēr mēdz būt vāji menedžeri un vadītāji biznesa sektorā.
Apļi koncentrējas vispirms uz cilvēkiem, nevis uz savu lietu, tāpēc pārāk daudz cenšas izpatikt visiem. Viņi cenšas saglabāt mieru un tāpēc izvairās ieņemt stingru nostāju un pieņemt nepopulārus lēmumus. Visgrūtāk Aplim ir iesaistīties personu konfliktā. Aplis ir laimīgs, kad neviens nestrīdas. Tāpēc, ja gadīsies konflikts, visticamāk, ka Aplis piekāpsies pirmais.
Apļi ir diezgan neizlēmīgi, vāji “politiskajās spēlēs” un bieži vien nespēj pasniegt sevi un savu “komandu” pienācīgi. Tomēr, ja runa ir par morāles jautājumiem vai taisnīgumu, Apļi spēj aizstāvēt savu nostāju.
Domāšana – tēlaina, intuitīva, orientēta uz problēmas subjektīvajiem faktoriem (vērtības, novērtējumi, jūtas utt.) un vēlme atrast kopīgo pat pretējos viedokļos. Var teikt, ka Aplis – dzimis psihologs. Tomēr, lai vadītu nopietnu, lielu biznesu, Aplim pietrūkst organizatoriskās prasmes.
Dzīves vērtības: komunikācija, komforts, vispārēja labklājība, palīdzība cilvēkiem.
Lomas: Miera nesējs, Savējais, Mājīguma sargātājs.
Stiprās puses: laipnība, labvēlīgums, maigums, delikātums, konfliktu trūkums, pacietība, sabiedriskums.
“Vājās” vietas: pasivitāte, pakļaušanās ietekmei, nosliece uz kompromisiem, neakurātība, organizētības trūkums, ne punktualitāte, neizlēmība, atkarība no citu viedokļiem.
Izskats: bieži vien nevērīgs, nemoderns, galvenais, ka ir ērti.
Darbavieta: mājīgs haoss, kūciņas sajaukumā ar darījumu dokumentiem, daudz vecu lietu, kuras “žēl mest prom”.
Valoda: nesteidzīga, mierīga un bieži vien pretrunīga vai “ne par lietu”, diezgan emocionāla, izmantojot komplimentus un sajūsminātus vērtējumus.
Ķermeņa izpausmes: smaids, piekrītoši galvas mājieni, viegla gaita, mīmika diezgan bagāta, bet galvenokārt – mierīga.
Piemērotas profesijas: pedagogs, terapeits, ģimenes psihologs, mācītājs.
Kā komunicēt ar Apli: maigi, bet stingri atgriezt pie jautājuma būtības, bet nekādā gadījumā nekliegt, nelamāties. Esi gatavs tam, ka Aplis var apsolīt, bet neizdarīt.