Terora jaunā seja – elites karavīrs pašnāvnieks, uzskata singapūriešu eksperts 0
Teroristi mūsdienās stratēģijā pārslēdzas no pašnāvniekiem, kuri uzspridzinās (“suicide bombers” – angļu val.), uz tā saucamajiem “elites karavīriem pašnāvniekiem” (“suicide commandos” – angļu val.), intervijā “LA” norāda Singapūras Sinnatambi Radžartnama Starptautisko pētījumu skolas terorisma un aizsardzības eksperts, asociētais profesors Ahmeds Salahs Hašims
“Terorists pašnāvnieks sevi uzspridzina un parauj sev līdzi nāvē cilvēkus, savukārt elites pašnāvnieku karavīrs savu “misiju” paildzina un spēj nogalināt daudz vairāk cilvēku, kuri viņam gadās pa ceļam, līdz viņš tiek neitralizēts,” stāsta A.S. Hašims.
Viņš skaidro, ka šī stratēģija tika pielietota 2008. gada teroraktā Mumbajā Indijā, kurš ilga 72 stundas, un 2013. gadā Kenijas galvaspilsētā Nairobi, kur “misija” ilga trīs līdz četras dienas. Parīzes uzbrukumos novembrī šī stratēģija tika izmantota uzbrukumam koncertzālei “Bataclan”.
Tāpat eksperts uzsver, ka ir vairāki iemesli, kāpēc Franciju teroristiskā organizācija “Islāma valsts” (ISIS/“Daesh”) uzskata par lielāko ienaidnieku.
Eksperts uzsver, ka Rietumu pasaulē vēsturiskā atmiņa aptver apmēram 250 gadu, bet tikmēr Irākā par Čingizhana iebrukumu runā kā par vakardienas notikumu.
“Francija ir ienaidnieku saraksta virsotnē, jo Romas pāvests savulaik bija francūzis Urbāns II, kurš 1096. gadā sāka krusta karus un sūtīja krustnešus gājienā uz Jeruzalemi. Franciju uzskata par ienaidnieku arī tāpēc, ka tā plaši iejaucās islāma pasaulē kā koloniāla vara, piemēram, Alžīrijā un Ēģiptē,” skaidro A. S. Hašims.
Viņš piebilst, ka salāfisti uzskatot, ka Lielā franču revolūcija esot slimība, kas atnesusi demokrātiju un sekulārismu.
Pārējās ienaidnieces, pēc ISIS domām, ir ASV, Lielbritānija un Krievija. “ASV šo ienaidnieka lomu izpelnījusies ar savu iesaisti Tuvajos Austrumos un, ISIS izpratnē, sekulāru valdību atbalstīšanu.
Krievija izpelnījusies uzmanību ar komunisma ateistisko mantojumu, kā arī ar to, ka tā atbalsta Bašara al Asada režīmu Sīrijā – ISIS ienaidnieku,” argumentē eksperts.
Savukārt Vācija varētu arī nebūt starp galvenajiem ienaidniekiem, jo tai vēsturiski nav bijis lielas iesaistes Tuvajos Austrumos.
Visu interviju ar A. S. Hašimu lasiet 26.aprīļa “Latvijas Avīzē” un E-Izdevumā