Spuldzes 0
Kvēlspuldzes nomainot pret energoefektīvajām, kompaktajām luminiscences un gaismas diožu (LED) spuldzēm, ietaupījumu jutīs katra ģimene, jo tiks patērēts vismaz piecas reizes mazāk elektroenerģijas. Turklāt kvēlspuldzes 90% jaudas patērē siltumam (pamēģiniet pieskarties iedegtai 100 W lampiņai!), kamēr energoefektīvās siltumam atdod tikai 30% enerģijas.
Energoefektīvās spuldzes ieteicams izmantot telpās, kur apgaismojums deg visilgāk, – dzīvojamā istabā, virtuvē un koridorā. Taču jāatceras būtisks fakts – šīs spuldzes nevajag bieži izslēgt un ieslēgt, jo tad tās ātrāk izdegs. Labāk, lai telpā deg visu vakaru, elektroenerģija tāpat tiks ieekonomēta. Piemēram, viena 20 W energoefektīvā spuldze (tā ir līdzvērtīga 100 W kvēlspuldzei), degot 1000 stundu, gadā ļaus ietaupīt 80 kWh elektroenerģijas. Taču rezultāts būs daudz jūtamāks, ja mājoklī būs ne tikai viena, bet vairākas energoefektīvās spuldzes. Tikai jāielāgo, ka tās nevar izmantot gaismekļos, kas darbojas ar sensoriem, regulatoriem vai diodēm. Var jau šādos gaismekļos ieskrūvēt energoefektīvo jeb ekonomisko spuldzīti, bet tā ļoti ātri izdegs. Turklāt spuldzīte būs spoža nevis uzreiz, bet aptuveni pēc minūtes.
Dažiem nepieņemama šķiet zilganā gaisma. Pērkot spuldzīti, jāskatās marķējums: ja Kelvina grādi pārsniedz 3000, gaisma būs zilganāka, bet zem 3000 tā būs ierasti dzeltena.
Izvēloties ekonomisko spuldzīti, vēl jāpievērš uzmanība energoefektivitātes marķējumam. Ekonomiskajām lielākoties ir augstākā A un B energoefektivitātes klase, kamēr parastajām kvēlspuldzēm tā nekad nav augstāka par E.