FOTO: X/FOX 2 Detroit

“”Temu” un “Shein” var kaitēt tavai veselībai!” brīdina PTAC un nosauc kuras preces ir visbīstamākās 16

Eiropas iedzīvotāju vidū arvien populārāki kļūst trešo valstu interneta veikali, kuros tiek piedāvātas ļoti lētas preces. Tādi kā “Temu”, “Shein”, “AliExpress”. Un arvien biežāk parādās brīdinājumi par to, ka patērētājiem ir jābūt uzmanīgiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Nedēļas nogale četrām zodiaka zīmēm sola lielas problēmas. Kuras ir tās, kam jāuzmanās! 3
Pasaulei vajadzētu atgādināt par šīm briesmām: Krievijā rosina detonēt kodolbumbu, lai liktu “cilvēcei aizdomāties” 85
TESTS. Vai tu esi stulbs? Šis tests ātri tev palīdzēs to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Apšaubāmas kvalitātes preces, kuras neatbilst Eiropas standartiem, var nodarīt kaitējumu veselībai. Uzmanību lētajām iepirkšanās vietnēm pievērsis arī Latvijas Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, vēsta “360TV ZIŅneši”.

Latvijas Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) plāno veikt kontrolpirkumus populārajās trešo valstu iepirkumu platformās. Gigantiskajos interneta veikalos preču ir ļoti daudz, un to izcelsmei bieži vien nav iespējams izsekot.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Riska produktus mēģināsim testēt. Piemēram, rotaļlietās viena no bīstamākajām vielām ir ftalāti, kas Eiropas Savienībās ir aizliegti šāda veida precēs,” stāsta Sanita Gertmane, PTAC Patērētāju atbalsta, sabiedrības informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja.

Ziņojumi par drošuma riskiem precēm, kas tiek iegādātas populārajās trešo valstu iepirkumu platformās, nāk no dažādām valstīm.

Piemēram, Lielbritānijā tika uzņemta vesela dokumentālā filma par interneta vietni “Temu”. Savukārt Lietuvas ārsti nesen nāca klajā ar brīdinājumu par alerģiskām reakcijām uz apģērbu.

It kā ērta un lēta iepirkšanās ķīniešu interneta veikalos var novest pie visai nopietnām veselības problēmām. Un alerģiskas reakcijas, kuras redz uz ķermeņa uzreiz, nav tas pats trakākais. Šādu brīdinājumu izplata speciālisti.

Latvijas Alergologu asociācijā ziņnešiem apstiprināja, ka problēma pastāv. Bet bieži vien ārsti pat nevar noteikt konkrēto vielu, uz ko pacientam radusies alerģija.

Jo, piemēram, džinsu izgatavošanā izmantoto krāsvielu sastāvs uz preces netiek norādīts. Eiropas standarti vismaz skaidri nosakot, kādas bīstamās vielas precēs nedrīkst būt, un tās speciālisti var izslēgt no iespējamo alergēnu saraksta.

Savukārt trešo valstu ražošanas tehnoloģijas speciālistiem esot – vienkārši sakot “melna bilde”.

Temu komentārs:
“Tēmu Eiropas tirgū ienāca nedaudz vairāk kā pirms gada. Šajā laikā esam uzklausījuši klientu, regulējošo iestāžu un patērētāju tiesību aizsardzības grupu atsauksmes. Mēs esam aktīvi pielāgojuši savus pakalpojumus, lai tie atbilstu vietējai praksei un vēlmēm, un esam apņēmušies pilnībā ievērot likumus un noteikumus mūsu tirgos.

Reklāma
Reklāma

Mēs cieši sadarbojamies ar trešo pušu pārdevējiem, regulatoriem, patērētāju grupām un citām ieinteresētajām personām, lai aizsargātu patērētāju intereses.

Temu cenšas nodrošināt inovatīvus un ērtus pakalpojumus, vienlaikus izvirzot prioritāti patērētāju drošībai. Mēs darbojamies godīgi, vadoties pēc pamatvērtībām, kas izvirza prioritāti patērētājiem. Mēs esam gatavi ātri un rūpīgi sadarboties ar ieinteresētajām pusēm, lai nodrošinātu patērētāju drošību un ilgtspējīgu izaugsmi.

Mūsu mērķis ir turpināt dialogu ar attiecīgajām ieinteresētajām pusēm, lai uzlabotu Temu pakalpojumus. Kad mēs identificējam jomas, kurās ir jāuzlabo, mēs vēlamies sadarboties, lai uzlabotu mūsu pakalpojumus un novērstu visas nepilnības. Mēs piešķiram prioritāti patērētāju interesēm un cenšamies nodrošināt drošu, uzticamu pakalpojumu, kas rada ievērojamu pievienoto vērtību.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.