Publicitātes foto

Temats: Liepājas pilsētas tiesību oriģināls pēdējoreiz publiskā apskatē 0

Trešdien, 18. martā, Liepājas 395. dzimšanas dienā Liepājas muzejā vēl pēdējo reizi publiski aplūkojams 1625. gada 18. martā Kurzemes hercoga Frīdriha Ketlera Liepājai dāvāto pilsētas tiesību oriģināls un divas dienas vēlāk apstiprināto pilsētas robežu akta oriģināls, LA.LV uzzināja muzejā.

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
Lasīt citas ziņas

Šos Liepājai tik svarīgos dokumentus, kas apliecina tās pilsētas statusu un ko 1626. gada 13. martā Varšavā apstiprināja arī augstākais lēņa kungs Polijas karalis Sigismunds III Vāsa, pēc daudzu gadu publiskas eksponēšanas novietos muzeja krājumā, kur tie turpmāk būs pasargāti no gaismas nelabvēlīgās ietekmes. Oriģinālus ekspozīcijā aizstās ar kopijām.

Tāpat Liepājas muzejs pilsētas dzimšanas dienā aicina liepājniekus un pilsētas viesus uz bezmaksas ekskursiju gida pavadībā ekspozīcijā “Latvijas pagaidu valdības seši mēneši Liepājā”. Ekskursijas būs iespēja apmeklēt plkst. 13 un plkst. 15.

CITI ŠOBRĪD LASA

Interaktīvā ekspozīcija “Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā” vēsta par nozīmīgiem vēstures notikumiem Liepājā Latvijas valsts sākotnē un tapusi, atzīmējot Latvijas valsts dibināšanas simtgadi.

Tā veltīta Pagaidu valdības darbības Liepājas posmam, kas ilga no 1919. gada janvāra līdz jūlija sākumam, kā arī iezīmē Latvijas neatkarības kara notikumus, kas bija sarežģīts un saspringts laiks pēc valdības pārcelšanās no Liepājas uz Rīgu, jo 1919. gada jūlijā cīņa par Latvijas neatkarību vēl nebija galā.

Ekspozīcija “Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā” atklāj sarežģīto politisko, militāro, ekonomisko un sociālo situāciju Liepājā. Tā ļauj izprast Latvijas Pagaidu valdības nozīmīgumu ne tikai Liepājas posmā, bet arī Neatkarības kara (1918.–1920.) laikā visas valsts mērogā. Liepājas posms ir nesaraujami saistīts ar vēlākiem notikumiem Latvijas vēsturē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.