Publicitātes foto

Telpa vairākos līmeņos: radām plašuma sajūtu 0

Nelielu telpu, kam ir pietiekami augsti griesti, var izmantot racionālāk un radīt iespaidu, ka tā ir plašāka, ja tajā veido dažādus līmeņus.

Reklāma
Reklāma

Grīdas vairākos līmeņos

Trampa optimismam nav pamata: izlūkdienesti atklāj Putina patieso plānu. Kādas nelietības iecerējis Krievijas diktators?
Baltais nams nāk klajā ar skaļu paziņojumu: Donalds Tramps pārliecināts, ka nedēļas laikā karš tiks izbeigts
Veselam
Mēs bieži vien tiem nemaz nepievēršam uzmanību: 9 simptomi, kas var liecināt par agrīnu diabētu
Lasīt citas ziņas

Atvērta plānojuma telpā ar dažādu līmeņu grīdām iespējams vizuāli nodalīt atšķirīgas funkcionālās zonas, kas turklāt aizņem diezgan lielu vietu. Taču zonām, starp kurām notiek aktīva kustība, līmeņu atšķirības nav ieteicamas, piemēram, šādi nodalot virtuvi no dzīvojamās zonas, būs apgrūtināta ēdienu un trauku pārnēsāšana. Šādi līmeņi nav ērti arī maziem bērniem un veciem cilvēkiem.

Ja paredzēti vairāki grīdas līmeņi, tiem noteikti jāatšķiras par vismaz diviem trim pakāpieniem, lai izvairītos no traumām klūpot, jo viens pakāpiens ir grūti pamanāms. Grīdas līmeņu pārejas noteikti jāapgaismo – pakāpienos vai sienās (pakāpienu līmenī) iebūvē gaismekļus.

Platforma

CITI ŠOBRĪD LASA

Nelielās telpās izdevīga platforma, kas nodala, piemēram, darba zonu vai guļamzonu no dzīvojamās telpas. Tiesa, šai konstrukcijai ir jāiztur visu uz tās novietojamo mēbeļu un cilvēku svars. Vietu starp jauno līmeni un grīdu izmanto atvilktnēm vai pat papildus izvelkamai guļvietai. Lai platforma būtu funkcionāla, tai jābūt pietiekami plašai (lai uz tās varētu izvietot nepieciešamās mēbeles un arī kustēties cilvēki) un divu trīs pakāpienu augstumā (vismaz 36 cm – lai ierīkotu atvilktnes, 60 cm – izvelkamai guļvietai).

Platformu, kas ierīkota, lai iegūtu vietu glabāšanai, labāk novietot telpas stūrī vai gar vienu sienu (īpaši mazās telpās) tālāk no kustības zonas.

Guļamplatformu veido uz koka konstrukcijām (visbiežāk ar ģipškartona apšuvumu un dekoratīvu apdari pēc izvēles) ar balstiem grīdā un pie sienām. Zem tās esošo telpu var izmantot darba vai ēdamzonām, kā arī skapjiem vai plauktiem. Paaugstinātās guļvietas maksimāli atbrīvo grīdas platību telpā, tāpēc tās ļoti izdevīgas nelielās telpās ar augstiem griestiem (vismaz 3,5 metri). Tā kā platforma paredzēta tikai kā guļvieta, pietiek, ja tās augstums atļauj piecelties sēdus, nevis pilnā augumā. Virs platformas vēlams ierīkot labu ventilāciju un papildu apgaismojumu. Jāparedz arī saliekamas vai pieslejamas kāpnes.

Starpstāvs 
jeb mezonīns

Starpstāvs no platformas atšķiras ar to, ka šeit tiek plānota tikpat aktīva sadzīve kā apakšējā līmenī. Līdz ar to augstumam no starpstāva līdz telpas griestiem jābūt aptuveni 2,5 metriem. Tas nozīmē, ka kopējam telpas griestu augstumam jāsasniedz 5 – 5,5 metrus. Papildu starpstāvus ērti ierīkot bēniņu telpās, kur pietiekams augstums ir zem kores. Visbiežāk starpstāvos ierīko darba vietas, plašākas guļamzonas vai ērtas atpūtas vietas. Starpstāvs gan nedrīkst būt pārāk plašs attiecībā pret pārējo telpu, citādi tā šķitīs saspiesta, bet pati konstrukcija nedrīkst aizsegt gaismu no logiem apakšējā līmenī. Savukārt telpai, kas atrodas zem starpstāva, jābūt īpaši labi izgaismotai, lai augšējais līmenis neradītu nomācošu iespaidu. Starpstāvam atšķirībā no guļamplatformas nepieciešamas stabilas, stacionāras kāpnes.

Reklāma
Reklāma

Padoms

Cilvēkam, kam nav pieredzes projektēšanas, būvniecības vai interjera plānošanas jomā, grūti paredzēt, kā iedomātās līmeņu izmaiņas izskatīsies dzīvē. Tāpēc dizainers Terenss Konrans iesaka iecerētās pārmaiņas uzticēt profesionālim, jo jebkuru konstrukciju izbūvei, kas saistīta ar papildu slodzi uz sienām, nepieciešams projekts.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.