Telefoni senioriem. Kuru izvēlēties? 5
Tie laiki, kad vecāka gadagājuma cilvēki turējās pie konservatīvām un vienkāršākām lietām, lēnām aizplūst. Viens no variantiem – sekot “modei” un iegādāties viedtālruni, taču lielākā daļa no šiem agregātiem ir sarežģīti un seniora pirkstiem nepieradināmi. Tagad radīts pirmais viedtālrunis, kas īpaši pielāgots senioriem, – “Doro Liberto 825”.
Zviedru kompānija “Doro” jau pirms sešiem gadiem pārorientēja darbību, lai tirgū laistu senioriem domātus telefonus (izrādījās finansiāli veiksmīgs lēmums). Nesen dienas gaismu ieraudzīja arī “Liberto 825”, kas nopērkams arī Latvijā. Arī “Latvijas Avīze” nolēma izmēģināt, cik tad laba “klausule” zviedriem padevusies (jāsaka gan, ka telefons “salikts”, protams, Ķīnā). Salīdzināsim to ar kompānijas populāro lēto taustiņu telefonu “Primo 215” un viedtelefonu, kuru cenas dēļ šobrīd seniori izvēlas visbiežāk – “Just5 Blaster 2” (“LMT” dati), kas nav speciāli pielāgots senioru vajadzībām.
Izskats un materiālu kvalitāte
“Liberto 825” ir patiešām liels un biezs telefons. Plaukstā tas ieguļ pārsteidzoši labi un plaukstas locītavu nenogurdina. Uzreiz gan saproti, ka dizaina balvas šis tālrunis neiegūs – korpuss ir no lētas un skārienam netīkamas plastmasas, kurā nepatīkami izceļas trīs pogas. Aizmugurē novietota SOS poga, kuru nospiežot telefons informē izvēlētos kontaktus par kādām problēmām.
“Liberto” vecākais brālis “Primo 215” ir maziņš, viegls un pavisam parasts plastmasas telefons, kuru plaukstā noturēt nav nekādu problēmu. Lielas pogas, SOS poga aizmugurē, mazs un šaurs ekrāns – telefona pamanāmākās iezīmes.
“Blaster 2” izskatās vislabāk, taču arī tas veidots no ne tās patīkamākās plastmasas un izskata ziņā atpaliek no citiem viedtelefoniem. Jauki, ka “blāsteris” piedāvā trīs maināmus un krāsainus vāciņus. Manā gadījumā – melnu, dzeltenu un baltu. Plaukstā tālrunis nav tik komfortabls kā “Liberto”. Kas svarīgi – tas ir smags! Ilgstoši lietojot, plaukstas locītava jūtami nogurst.