Tekstilmozaīkas tehnikā darināti jo-jo ziediņi. Izdosies pat iesācējai! 0
Tekstilmozaīkas pielietojums ir ļoti plašs. Piemēram, jo-jo ziediņi noder nelielu defektu, arī traipu nomaskēšanai, tādēļ tos izmanto galdautu, gultas pārklāju dekorēšanai. Tagad, pārskatot pavasara garderobi, arī kāda kokvilnas krekliņa izskata uzlabošanai, proti, košākam akcentam. Ar jo-jo rotā pat matu stīpiņas, rokassprādzes utt.
Šīs tehnikas iespējas ir ļoti plašas. Ja nodarbei var atvēlēt daudz laika, no ziediņiem veido pat galdautus vai vismaz kaklarotas uz filca pamata.
Materiāli
Tradicionāli tekstilmozaīkai izraugās kokvilnu. Pieredzējušas rokdarbnieces dažiem darbiem ņem arī plāno trikotāžu, ko gan nevajadzētu izvēlēties iesācējiem, jo tā irst. Šai tehnikai labāk noder mīksti audumi, jo iestīvināts neveido jo-jo ziediņam nepieciešamo krokojumu. Tāpēc šādus audumus ieteicams pirms šūšanas samitrināt.
Ziediņi ar speciālo veidotāju krietni atvieglo darbu – puķītes top ātrāk, un visas ir identiskas. Pat dūriena izmērs ir konstants – 3 mm.
Pārdošanā pieejams vēl viens puķīšu veidotājs. Tas ir nedaudz sarežģītāks, toties ziediņiem ir interesanta forma. Tie jauki izskatās arī kā dekors meiteņu matu sprādzēm.
Darba gaita
Audumu ieliek starp ziedu veidotāja diskiem un fiksē, tos saspiežot kopā.
Apgriež maliņu apmēram 5 mm attālumā no diska.
Pa caurumiņiem audumam apšuj apkārt un noņem vāciņu.
Izņem apšūto audumu un …
… aiz diega cieši savelk.
Tad vidū vēl sašuj, lai audums neatārdās, un ziediņš gatavs.
Ziediņus izkārto uz samta lentes, tiem vidiņos akcentam iešuj pērlītes. Var pārliecināties – jo audums mīkstāks, jo krokojums bagātīgāks!
Otrs variants – uz auduma uzliek apaļu priekšmetu, apvelk riņķa kontūru un izgriež pamatu jo-jo ziediņam.
Noloka 5 mm maliņu un nošuj visapkārt.
Tālāk rīkojas kā iepriekš.