Romana meklēšana Sēmes pusē. Foto no bezvests.lv

Teju katru dienu Latvijā pazūd kāds cilvēks. Kur Valsts policija visbiežāk atrod bezvēsts pazudušos? 0

Sabiedrības palīdzība bezvēsts pazudušu cilvēku meklēšanā masu medijos tiek izplatīta teju katru dienu. Kad cilvēka atrašanās vieta nav zināma, likumsargi publicē pēc iespējas vairāk informācijas. Gan to, kā cilvēks izskatījies, ko apģērbis un kur pēdējo reizi redzēts. Taču, personu atrodot, informācija sabiedrībai tiek pasniegta diezgan skopi. Policisti vien norāda, vai persona atrasta sveika un vesela, vai tomēr cilvēks ir aizgājis viņsaulē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Portāls LA.LV vērsās Valsts policijā ar jautājumu, kādos apstākļos parasti cilvēki tiek atrasti. Lūdzām informāciju, neminot kādus konkrētus gadījumus.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līga Dziļuma portālam norāda: ”Lielākā daļa pazudušo personu tiek atrastas dzīvas. Pazušanas iemesli ir visdažādākie, piemēram, savstarpēji strīdi, parādi, atkarības no azartspēlēm. Pieaugušie mēdz aizbraukt uz ārzemēm vai slēpties Latvijā, cenšoties aizbēgt no sadzīves problēmām. Savukārt jaunieši visbiežāk vēlas izbaudīt brīvību. Īpaša kategorija ir bērnunamu audzēkņi – klaiņotāji. Katrs gadījums rūpīgi jāizvērtē, jo visādi var būt. Tomēr lielākā daļa ir klaiņotāji vai cilvēki, kas izklaidējas un mājās pārrodas pēc pāris dienām. Tas labi novērojams brīvdienās. Cilvēks sastrīdējies, telefons izslēgts, bet mājās viņu nevar sagaidīt.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Viens no pēdējiem, skaļākajiem gadījumiem, kad personas meklēšanā tika lūgta līdzcilvēku palīdzība, bija 19 gadīgās Emīlijas mīklainā pazušana. Toreiz kājās tika sacelti teju visi sociālo tīklu lietotāji. Jebkura mamma būtu ļoti uztraukusies par sava, vienalga cik gadus vecā, bērna prombūtni. Viss ir saprotams! Valsts policija uzsāka cilvēka meklēšanu, taču, cik noprotams, pēc publikācijām citos medijos, jauniete pati bija atnākusi mājās. Situācija tika nodēvēta par pārpratumu, lai arī sākotnēji šķita, ka ar jauno sievieti patiešām varēja atgadīties kas slikts. Cilvēki, kuru meklēšanā ir iesaistīta Valsts policijas un sabiedrības līdzdalība, nereti atnāk mājās paši. Un labi, ka tā…

“Situācijas ir dažādas, ir gadījumi, kad policijas darbinieki, veicot savus dienesta pienākumus, piemēram, patrulējot ielās, pamana bezvēsts prombūtnē esošo bērnu, kā arī ir gadījumi, kad, piemēram, sabiedriskajā transportā, uz ielas vai citā vietā to pamana kāds sabiedrības loceklis un ziņo par minēto faktu, kā arī ir gadījumi, kad persona pati dod ziņu piederīgajiem, norādot savu atrašanās vietu,” norāda Valsts policijā.

Līga Dziļuma uzsver: ”Par savas atrašanās vietas slēpšanu atbildība nedraud. Cilvēkam ir tiesības neatklāt savu atrašanās vietu tuviniekiem. Pirms kāda laika pazuda kāds vīrietis – izgāja no mājas un viss. Viņš atradās ārzemēs pēc vairākiem gadiem – laimīgs, izveidojis jaunu ģimeni.”

Valsts policijā atminas arī kuriozu gadījumu, kad vīrietis, kurš ticis meklēts kā bezvēsts pazudis, pats pie medijos izvietotās informācijas atzinies, ka aizgājis dzīvot pie citas sievietes un nemaz nav pazudis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.