Tējas sēne atkal modē! Paņēmieni, kā to izaudzēt mājas apstākļos 0
Teju ikviens, kas audzis padomju laikos, atceras, ka virtuvē stāvēja trīslitru burka ar tējas sēnes uzlējumu, kas lieliski veldzēja slāpes un tika uzskatīta par panaceju teju visām kaitēm.
Šis dzēriens, kas ārstnieciskiem un skaistumkopšanas nolūkiem izmantots jau gadsimtiem ilgi, nāk no Āzijas un pašlaik sācis atgūt zaudēto popularitāti.
Iepazīstināsim ar diviem veidiem, kā izaudzēt šo brīnišķīgo dabas dāvanu. Process ir interesants, un tējas sēne drīzāk atgādina mājdzīvnieku, kas prasa kopšanu un barību, nekā parastu augu.
Tējas sēnes audzēšana no melnās tējas
Ja tevi interesē slāpju remdēšana un ķermeņa vispārējā tonusa uzturēšana, tējas sēni var audzēt no parastās melnās tējas, bez piedevām un aromatizētājiem. Noteikti parūpējies par tīrību burkā, kurā sēne augs.
Slikti izmazgāts trauks vai ķimikāliju lietošana izraisīs tējas sēnes bojāeju. Pietiks, ja iztīrīsi burku ar dzeramo sodu un kārtīgi izskalosi.
Sastāvdaļas
5 ēdamkarotes melnās tējas
0,5 litri verdoša ūdens
7 ēdamkarotes cukura
Pagatavošana
1. Aplej tēju ar verdošu ūdeni un ļauj pilnībā atdzist. Tad pievieno cukuru un labi samaisa.
2. Kad cukurs ir pilnībā izšķīdis, uzlējumu izkāš caur marli, ielej tīrā trīs litru burkā, pārklāj ar marli un uz 6 nedēļām novieto siltā vietā.
3. Pēc 10-12 dienām parādīsies etiķa smarža, kas dažās dienās izzudīs. Tā ir normāla parādība.
4. Pēc pusotra mēneša virspusē izveidosies plāns slānis, un pakāpeniski tas augs.
Tējas sēnes audzēšana no mežrozīšu augļiem
Lai novērstu saaukstēšanos un gripu, labāk derēs tējas sēne, kas izaudzēta uz mežrozīšu augļiem. Šāds dzēriens palīdz novērst vitamīnu trūkumu un stiprina imūnsistēmu. Mežrozīšu uzlējumam vari izmantot gan svaigus, gan žāvētus augļus.
Sastāvdaļas
4 ēdamkarotes mežrozīšu augļu
1 ēdamkarote liellapu melnās tējas
0,7 litri verdoša ūdens
5 ēdamkarotes cukura
Pagatavošana
1. Mežrozīšu augļus ieliek termosā un aplej ar 0,5 litriem verdoša ūdens, aizver vāku un atstāj uz 5 dienām.
2. Tēju aplej ar glāzi verdoša ūdens, pēc atdzesēšanas uzlējumu pārlej tīrā trīslitru burkā.
3. Pievieno mežrozīšu uzlējumu, cukuru, samaisa un atstāj uz diennakti.
4. Uzlējumu izkāš caur marli, burku izskalo un ielej šķidrumu atpakaļ burkā.
5. Pārklāj burku ar marli, kas salocīta vairākos slāņos, un novieto siltā vietā uz 6-8 nedēļām.
Atceries, ka tējas sēnei nepieciešama pastāvīga barošana un kopšana. Pasargā to no tiešiem saules stariem, karsta ūdens un aukstuma.
Sēnei ir jāelpo, tāpēc burka jāapklāj ar salocītu marli. Vasarā noskalo sēni ar siltu vārītu ūdeni 1-2 reizes nedēļā, bet ziemā – 3-4 reizes mēnesī.
Tējas sēnes uzlējumu diez vai var dēvēt par universālām zālēm, taču tam ir pietiekami daudz priekšrocību salīdzinājumā ar citiem dzērieniem. Šis dabīgais vitamīnu avots var kļūt par neatņemamu sastāvdaļu arī tavā virtuvē.
Avots: sovkusom.ru