Tēja māmiņai un piens mazulim. Receptes, kas veicina laktāciju 0
Manai meitai ir maz piena, lai barotu bērniņu. Aptiekās ir dažādi augu maisījumi tējām, kas veicina laktāciju. Kuras dabiskās vielas vairo mātes pienu? REGĪNA BAUSKĀ
Aptuveni 85% mātes piena sastāv no ūdens, tāpēc tā daudzumu regulē pat izdzertā šķidruma apjoms! Lai veicinātu piena veidošanos, dietologs Atis Tupiņš mudina māmiņas dienā izdzert 2–2,5 l minerālūdens, zāļu vai citas tējas. Izmantojot speciālista ieteiktas dabiskas, veselīgas sastāvdaļas, “Apsaras” tējas meistars Andris Purviņš piedāvā izmēģināt gardus un laktāciju veicinošus dzērienus un našķus. Tie māmiņām palīdzēs tikt galā ar piena trūkumu un mazuļiem uzlabos gremošanu.
Ķimeņu tēja
Katliņā ielej 1 l ūdens, uzvāra un pievieno piecas ēdamkarotes ķimeņu. Ja tās iespējams sasmalcināt piestā, pietiek ar trim. Vāra uz lēnas uguns 10 minūtes un tad atdzesē. Laktācijas veicināšanai pēc garšas pievieno pienu. Ieteicamā dienas deva ir 0,5–1 l dzēriena.
Silta ķimeņu tēja rada labsajūtu, sasilda un paplašina piena vadus.
Fenheļa un anīsa augļu uzlējums
Ņem vienādās daļās diļļu vai ķimeņu sēklas, anīsa un fenheļa augļus un kumelītes. Vienu tējkaroti maisījuma aplej ar 200 ml verdoša ūdens un ļauj 10–15 minūtes ievilkties. Lieto 2–3 reizes dienā.
Mazulis līdz ar mātes pienu uzņem vielas, kas nepieciešamas gremošanas veicināšanai. Savukārt kumelītēm piemīt pretiekaisuma, pretmikrobu, spazmas mazinoša un pretsāpju iedarbība, kā arī nomierinošs efekts.
Mērcēti valrieksti
70 g svaigu, negrauzdētu, nesālītu, lobītu valriekstu aplej ar glāzi verdoša ūdens un stundu mērcē. Ja aplej ar aukstu ūdeni, valriekstiem jāievelkas vismaz sešas stundas.
Šī ir vienas dienas deva, ko var palielināt divtik, taču mazāks daudzums gan cerēto efektu nesniegs.