“Otter” ir pirmais šāda tipa dziļummērījumu peldlīdzeklis Latvijā. Peldošā bezpilota autonomā platforma piedāvā daudzstaru dziļuma uzmērīšanas sistēmu lietošanai ostu akvatorijās, piekrastes un Latvijas iekšējos ūdeņos.
“Otter” ir pirmais šāda tipa dziļummērījumu peldlīdzeklis Latvijā. Peldošā bezpilota autonomā platforma piedāvā daudzstaru dziļuma uzmērīšanas sistēmu lietošanai ostu akvatorijās, piekrastes un Latvijas iekšējos ūdeņos.
Publicitātes foto

Pirmais šāda tipa dziļummērījumu peldlīdzeklis Latvijā – Rīgas ostas flotei savs drons 0

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Ja gadījumā stāvat Daugavas malā Rīgā un ieraugāt kaut ko, kas atgādina ūdens velosipēdu, kas pazaudējis savu braucēju, tūlīt ķert pēc telefona un saukt glābējus nevajag – visticamāk, ka jūs redzat “Rīgas brīvostas flotes” (“RBF”) jauniegādāto peldošo dronu “Otter”, kas tuvākajos gados būs vērojams Rīgas ostas teritorijā.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
Lasīt citas ziņas

Šis ir pirmais šāda tipa dziļummērījumu peldlīdzeklis Latvijā – drons jeb peldoša bezpilota autonoma platforma ar daudzstaru dziļuma uzmērīšanas sistēmu lietošanai ostu akvatorijās, piekrastes un Latvijas iekšējos ūdeņos. Jauniegūtā tehniskā ierīce pavērs vēl nebijušas iespējas hidrogrāfijas pakalpojumu sniegšanā ne tikai ostā, bet arī citās ūdenstilpēs.

Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps šajā sakarā saka: “Jau vairākus gadus aktīvi līdzdarbojamies inovatīvu tehnoloģiju testos un eksperimentos, esam arī novirzījuši daļu ienākumu inovāciju ieviešanā arī Rīgas ostā – piemēram, ieviešot automatizētas sistēmas piekļuvei ostā, attīstot hidrogrāfijas pakalpojumu sniegšanu, datu analīzi, prognozēšanu utt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izmantojot “Otter” drona platformu, kopā ar “LMT” testēsim gan 5G datu straumēšanas stabilitāti, gan kopā ar RTU zinātniekiem veidosim jaunus algoritmus ostu akvatorija testiem, kas nākotnē ļaus radīt un komercializēt jaunus mūsu radītus produktus. Vienlaikus šī bezpilota peldlīdzekļa galvenās priekšrocības ir jaunas un videi draudzīgas tehnoloģijas ieviešana “RBF” darbā, mobilitāte un resursu ietaupījums, tas viss rezultātā paaugstina produktivitāti Rīgas brīvostā, sekmējot ostas konkurētspēju.”

“Lai nodrošinātu 5G tīklu ostā un Baltijas jūrā, nepieciešama testa vides izveidošana un tehnoloģiju testēšana, piemēram, uz “RBF” kuģiem vai navigācijas līdzekļiem,” skaidro “RBF” valdes loceklis Kaspars Ozoliņš. “”RBF” jaunu digitālu risinājumu attīstīšana ir būtiska, lai veicinātu datu apmaiņu starp kuģi un krastu, vai starp dronu – kuģi, dronu – krastu. Hidrogrāfisko mērījumu gadījumā tie ir liela apjoma dati, kuru efektīvākai apritei un apmaiņai ir nepieciešams 5G tīkls.”

“RBF” stratēģija nākamajiem pieciem gadiem paredz ambiciozus plānus, attīstot pakalpojumus, inovācijas un tehnoloģijas, lai paplašinātu savu darbības lauku, kļūstot par kvalitatīvāko ostu tehnisko pakalpojumu sniedzēju Latvijā.

SAISTĪTIE RAKSTI