Ekrānuzņēmums no biogasplatform.eu

Radīta platforma partneru meklēšanai biogāzes biznesā 1

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Lai atvieglotu biznesa partneru meklēšanu starptautiskā mērogā, kā arī padarītu pieejamas jaunākās nozares tehnoloģijas, programmas “Apvārsnis 2020” projektā radīta tiešsaistes platforma “DiBiCoo”. Par tās izveidi starptautiska konsorcija ietvaros bija atbildīgi Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Informācijas tehnoloģijas fakultātes zinātnieki.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vērši – šokolādes kūka, Ūdensvīrs – burkānu: ideālais deserts katrai zodiaka zīmei
Pilnīga neveiksme! Eksperti nosaukuši 7 automašīnas, kuras kalpo uz pusi īsāku laiku nekā citas 15
Kokteilis
Seksa dievi! 4 zodiaka zīmes, kurām ir visvairāk seksa
Lasīt citas ziņas

Kā norāda fakultātes vadošais pētnieks Aleksejs Zacepins, “DiBiCoo” projektā tiek risināti tīras enerģijas pieejamības jautājumi ne tikai Eiropā, bet arī pārējā pasaulē. Projekta mērķis ir atbalstīt Eiropas biogāzes un biometāna industriju, sagatavojot tirgu ilgtspējīgo tehnoloģiju eksportam no Eiropas uz jaunattīstības valstīm Āfrikā, Āzijā un Dienvidamerikā.

Digitālā “bizness biznesam” (B2B) platforma pieejama tiešsaistē ikvienam interesentam (https://www.biogasplatform.eu) un ir bezmaksas. Vietējo projektu attīstītāji var izmantot platformu, lai atrastu piemērotus biznesa partnerus projekta veiksmīgai realizācijai. Papildus partneru meklēšanas funkcijai platformā ir pieejamas biogāzes tehnoloģiju faktu lapas un attiecīgā literatūra.

CITI ŠOBRĪD LASA

“DiBiCoo” projekta ietvaros tiks analizēti vairāki potenciāli projekti biogāzes jomā, no kuriem pieci labākie no tehniskās un ekonomiskās perspektīvas saņems konsultatīvu atbalstu. Galvenā uzmanība tiks pievērsta projektiem, kas īpaši efektīvi un ilgtspējīgi izmanto vietējos biomasas resursus. Atlasītie projekti tiks arī iekļauti tiešsaistes platformā.

“DiBiCoo” konsorcijs darbojas no 2019. gada oktobra un patlaban apvieno 13 organizācijas no Eiropas, Argentīnas, Etiopijas, Ganas, Indonēzijas un Dienvidāfrikas.

Atgādināsim, ka atkarībā no izejvielām pastāv vairāki biogāzes ražotņu veidi – no kūtsmēsliem, organiskajiem atkritumiem, notekūdeņu dūņām, kā arī aļģēm. Patlaban Latvijā darbojas 55 biogāzes stacijas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.