Viss par pienu – telefonā. Zemnieki digitāli var sekot līdzi piena datiem 0
Latvijas zemniekiem tagad pieejams mobilās platformas “Gudrais piensaimnieks” pirmais digitālajā vidē veidotais rīks, ar kura palīdzību var ērti sekot līdzi datiem par pārstrādei pārdoto pienu un šādi efektīvi plānot saimniecības resursus un darbību.
Piena nozare strauji iet līdzi laikam, par ko liecina jaunākā iespēja, ko saviem sadarbības partneriem zemniekiem nule sarūpējis piena pārstrādes uzņēmums “Food Union”.
Jaunās platformas “Gudrais piensaimnieks” galvenā funkcija ir iespēja zemniekiem savā telefonā redzēt pārdotā piena daudzumu, tā sastāvdaļu kvalitāti, tajā skaitā piena tauku un olbaltumvielu daudzumu u. c. parametrus.
Tāpat rīkā iespējams sekot līdzi arī finanšu rādītājiem – gan tam, cik lielu samaksu zemnieks ir kopumā saņēmis par pārdotā piena apjomu, gan vidējai piena cenai, gan tam, kā tā izskatās salīdzinājumā ar vidējo pasaules piena tirgus cenu. Līdz ar to šis ir pirmais digitālajā vidē veidotais rīks, ar kura palīdzību var ērti sekot līdzi un analizēt dažādus datus par pārstrādei pārdoto pienu un efektīvi plānot saimniecības resursus un darbību.
“Ļoti laba un ērta lieta. Saliec datumus un redzi visu nodotā piena apmēru, tauku daudzumu, cenu utt. Tagad, piemēram, aizbraucu uz fermu, atveru ekrāna datus strādniekiem un varu pajautāt, kāpēc jums piens “danco” par 400 litriem turp vai atpakaļ? Pavisam cita runa sanāk. Protams, piena “grāmatas” zootehniķim joprojām ir, tomēr tagad es kā vadītāja varu jebkurā brīdī ātri paskatīties ekrānā un pārredzēt kopējo situāciju visā mēnesī,” tā “LB” atzina AS “Lopkopības izmēģinājumu stacija Latgale” valdes priekšsēdētāja Valentīna Sarkane.
Savukārt “Food Union” grupas uzņēmuma “Rīgas piena kombināts” padomes priekšsēdētāja vietnieks Harijs Panke akcentē, ka platformā dati tiks atjaunoti katru dekādi, tādēļ zemnieki var sekot savu personisko piena datu dinamikai svaigā griezumā, kā arī vizuāli uzskatāmu un interaktīvu grafiku veidā.
“Izsekojamība un lojalitāte ir neatņemamas piensaimniecības nozares sastāvdaļas, tāpēc, daloties ar datiem ērtā un uzskatāmā veidā, kas ir jaunās platformas pamatā, mēs kā organizācija kļūstam vēl atvērtāki, bet mūsu partneri – Latvijas labākie zemnieki – vēl gudrāki un progresīvāki. Tas ir būtisks ieguldījums mūsu savstarpējās attiecībās. Vienlaikus tas ir arī jauns piensaimniecības biznesa pārvaldības standarts, kas senās tradīcijās balstītu nozari paceļ mūsdienīgā līmenī, uzstādot jaunu latiņu ne vien Latvijas, bet arī kaimiņvalstu piena ražotājiem un pārstrādātājiem,” tā Harijs Panke.