Foto: Pixabay

Tehniskā nesaskaņa vai stress? Libido samazināšanās cēloņi – skaidro eksperts 0

Lai arī, runājot par sievieti un seksuālo baudu, visbiežāk tiek uzsvērts psiholoģiskais un emocionālais faktors, būtiska loma ir dzimumorgānu veselībai, jo tā ir tieši saistīta ar seksuālo labsajūtu un baudu, uzsver seksologs, dr. med. Boriss Doņņikovs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Sievietes dzimumtieksmi vienlīdz ietekmē gan ārējie, gan iekšējie faktori, un ļoti bieži tie ir savstarpēji saistīti. Sieviete ikdienā izdzīvo visdažādākās sadzīves emocijas, vienlaicīgi piedzīvojot izmaiņas ķermenī, kas ietekmē emocionālo pasauli, fizisko pašsajūtu, un arī seksuālo dzīvi un labsajūtu.

Tehniskā nesaskaņa

Visbiežākais iemesls, kad fiziski vesela sieviete negūst seksuālo labsajūtu, slēpjas pāra disharmonijā jeb psiholoģiska vai emocionāla kontakta trūkumā. Tas var būt saistīts gan ar nezināšanu vai pieredzes trūkumu, kad pāris nespēj atrast pareizos vārdus un atklāti viens ar otru aprunāties. Šādā situācijā galvenais ir meklēt risinājumu, šeit var palīdzēt pāra konsultācija pie speciālista.

Psiholoģiskais briedums

CITI ŠOBRĪD LASA

Otrs biežākais cēlonis ir dažādas psiholoģiska rakstura aizture. Piemēram, ja meitene augusi ģimenē, kurā vecāki savas pāra attiecību problēmas pārnes uz bērniem, meitai nākotnē ir grūti nodibināt veselīgas seksuālas attiecības. Sieviete nevar sasniegt orgasmu, jo problēma slēpjas zemapziņā. Ilgstoši vērojot disharmoniskas vecāku attiecības, meitai ir izveidojies hronisks stress. Arī šajā gadījumā būtu vēlama psihoterapeita vai seksologa palīdzība.

Sievietes dzīves cikls

Galvenie sievišķie dzimumhormoni jeb estrogēni ir tie, kas regulē sieviešu dzimumorgānu sistēmas darbību. Estrogēnu līmeņa svārstības ietekmē sievietes gan fiziski, gan emocionāli. Izteiktāk hormonālās izmaiņas izjūt sievietes menopauzes vecumā, bet dažādu faktoru dēļ estrogēnu līmenis var būt pazemināts arī jaunām sievietēm. Uz pazeminātu estrogēnu līmeni var norādīt dažādi ārēji simptomi, piemēram, ādas, mutes, maksts sausums vai muskuļu tonusa zudums, kā arī matu, nagu trauslums un ādas blāvums.

Labā ziņa, ka hormonu līmeni ir iespējams pārbaudīt un regulēt. Viens no veidiem – uzņemt dabisko estrogēnu jeb fitoestrogēnu, kas labvēlīgi ietekme sievietes hormonālo stāvokli un seksuālo tieksmi.

Pārslodze un stress

Pārslodze un stress uz sievietes libido var iedarboties dažādi, jo sekss arī sievietei, līdzīgi kā vīrietim, var kalpot kā emocionālās izlādes iespēja. Šāda uzvedība gan ir vairāk raksturīga ekstravertām sievietēm.

Saslimšanas un to ārstēšanas sekas

Zema estrogēnu līmeņa iemesls var būt arī iedzimtība, vai arī izciesto slimību un to ārstēšanas rezultāts. Piemēram – dzimumorgānu bakteriālās infekcijas un antibiotiku terapija, psihiskā depresija un psihotropo līdzekļu ilgstoša lietošana, alkoholisms un narkomānija, endometrioze un tas ārstēšana, piemērojot hormonālo terapiju, kā arī – ilgstoša hormonālo kontraceptīvu lietošana atstāj ietekmi uz estrogēnu līmeni sievietes organismā, uzsver Doņņikovs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.