Tautas un politiķu Krusta ceļš? 0
Aglonas svētku galvenajā Sv. misē daži politiķi arī bija pirmajās rindās, taču vai viņi bija kopā ar tautu arī Krusta ceļā? Tur viņus diemžēl neredzēju. Valdis K. Rīgā
Kopš kura laika Krusta ceļš tiek dēvēts par Tautas Krusta ceļu un kāpēc? Ilona Lazdāne
Ik gadu 14. augusta vakarā daudzi tūkstoši Aglonas sakrālajā laukumā iziet Tautas Krusta ceļu, un vēl vairāk cilvēku to noskatās LTV tiešraidē. Šajā gadījumā vārdam “tautas” nav nekādas teoloģiskas nozīmes; tā sakām tāpēc, ka Krusta ceļā cilvēki nevis individuāli lūdzas, bet visa tauta kopā meditē, atbild Katoļu informācijas centra vadītāja Ingrīda Puce. Romas katoļu baznīcas Rēzeknes–Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis stāsta, ka ik gadu Krusta ceļā iet arī vairāki Saeimas deputāti. Tur viņi piedalās kā privātpersonas, kopā ar savām ģimenēm. Arī daudzi pašvaldību vadītāji, it īpaši no Latgales, Aglonā arvien ir kopā ar saviem iedzīvotājiem.
Šogad 15. augustā Aglonā ieradās un svētku kulminācijā – galvenajā Sv. misē – bija klāt Valsts prezidents Andris Bērziņš, kurš todien pārtrauca savu atvaļinājumu, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende un tieslietu ministrs Jānis Bordāns.
“Kultūras ministre Krusta ceļu Aglonā izgāja pagājšgad,” saka ministres preses sekretāre Ieva Līne, piemetinot, ka šogad 14. augustā Ž. Jaunzemei-Grendei bija saspringta darba diena.
Tieslietu ministram Jānim Bordānam jau 14. augustā sācies atvaļinājums, tomēr viņš visu dienu vēl nostrādājis. “Ministrs bija plānojis izbraukt uz Aglonu jau agrāk, bet darba dēļ nevarēja,” atbild viņa preses sekretāre Līga Ādamsone. Jānis Bordāns pieder pie katoļticīgas ģimenes un uz Aglonu augusta vidū dodas jau 20 gadus, parasti iziet Krusta ceļu un ir klāt pusnakts Sv. misē, piebilst preses sekretāre.