Publicitātes foto

Tautā iemīļoti aktieri septembrī lasīs dzeju Latvijas Radio ēterā 0

Atzīmējot Dzejas dienas, Latvijas Radio 2 ēterā no 10. līdz 16. septembrim sešas reizes dienā būs dzirdami Olgas Dreģes, Jāņa Paukštello, Laura Dzelzīša, Ilzes Ķuzules-Skarastiņas, Ditas Lūriņas un citu Latvijā mīlētu aktieru dzejas lasījumi, vēsta Latvijas Radio.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

“Svinot Vārda svētkus, kas neapšaubāmi ir Dzejas dienu dziļākā jēga, mūsu ēterā skanēs izcilu, tautā mīlētu aktieru lasīti latviešu dzejnieku darbi. Paldies visiem, kas piedalījās, lai to radītu! Dzejas dienas ir laiks, kad ikdienas skrējienā vajadzētu atrast mirkli un “pieskarties vārdam” – noklausīties pa dzejolim, kuri septembra vidū laiku pa laikam atskanēs ēterā,” stāsta Latvijas Radio 2 direktors Armins Ronis.

Latvijas simtgadē aktieri īpaši godinās to autoru darbus, kuru dzeja veidojusi latviešu identitāti caur mīlestības, ģimenes, valodas, darba, dzimtenes un dabas tēmām. Aktieri izvēlējušies sev īpaši nozīmīgus autorus, kuru starpā ir Rainis, Imants Ziedonis, Jānis Peters, Ojārs Vācieties, Ārija Elksne, Māra Zālīte un citi Latvijas dzejas dižgari. Mākslinieki ēterā izdzīvos tās dzejas rindas, kuru centrā ir mīlestība, ģimene, valoda, darbs, Latvija un tās daba. Pirms dzejas lasījuma katrs aktieris pastāstīs klausītajiem, kāpēc šis ir tas vēstījums, kuru gribas nodot tālāk Latvijas simtgadē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dzejas dienas Latvija atzīme kopš Raiņa 100. dzimšanas dienas 1965. gadā. Tā iesakņojusies kā viena no spēcīgākajā tradīcijā Latvijas literatūras telpā. Tradicionāli Dzejas dienas tiek atzīmētas septembrī ar plašu pasākumu programmu Rīgā un visa Latvijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.