Tauriņu piesaistīšana
 0

Ziedu košās krāsas (piemēram, sarkana, rozā, balta) un smarža tauriņus pievilina jau iztālēm. Raibie lidoņi pārvietojas no auga uz augu, vienlaikus veicinot to vairošanos, jo pārnēsā ziedputekšņus. Dārzos dienas tauriņi visintensīvāk lido jūlijā, augustā. Lietainā un vējainā laikā tie paslēpjas zem lapām, bet pirms došanās nektāra meklējumos izpleš un silda saulē spārnus.

Entomologs Nikolajs Savenkovs stāsta, ka dārzā visbiežāk sastopami lāsumainie lielie nātru raibeņi (admirāļi), parastie nātru raibeņi, dadžu raibeņi, parastie pļavraibeņi un augļu koku raibeņi. No balteņu dzimtas dārzā viesojas citrontauriņi, kā arī kāpostu balteņi (raibie kāpuri bojā krustziežu dzimtas augus), rāceņu balteņi (zaļie kāpuri ēd galviņkāpostus, kreses) un kāļu balteņi.

Ja saulainās, siltās, no vēja pasargātās vietās ierīkoti tauriņiem tīkamu nektāraugu stādījumi, kas plaukst no pavasara līdz vēlam rudenim, krāšņie kukaiņi tos apmeklē biežāk. Daudzi dienas tauriņi vasarā lidinās ap puķuzirņiem, flokšiem, vasaras dālijām, astilbēm, samtenēm, skabiozām, kosmejām, alisēm, smaržīgajām rezēdām, lauvmutītēm, agerātiem, dillēm, pīpenēm, āboliņiem, kliņģerītēm, helēnijām, gailardijām, viršiem, bergēnijām, dzelzenēm, ārstniecības izopiem, purpursarkanajām ehinācijām, mārsiliem, zeltslotiņām, laimiņiem, budlejām, sausseržiem, ceriņiem un dekoratīvajiem sīpoliem.

Atstājot dārzā kādu stūrīti ar nātrēm, pienenēm, tauriņziežu dzimtas augiem (amoliņu, vanagnadziņiem), varēs nodrošināt barību arī citu sugu tauriņiem, piemēram, parastajam zilenītim, parastajam samtenim, čemurziežu dižtauriņam, pļavas dzeltenim.

Reklāma
Reklāma
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.