“Tas sāpīgākais ir, ka nav neviena, kas tam bērnam atbrauc pakaļ,” Circene komentē jautājumu par atskurbtuvēm nepilngadīgajiem 42
“Šis jautājums ir traģisks jau pats par sevi. Atskurbtuves un slimnīca ir jau rezultāts. Protams, nav jau tā, ka bērns pirmo reizi ticis pie alkohola un uzreiz nonāk slimnīcā vai atskurbtuvē. Traģēdija ir tā vide, kurā viņš atrodas,” savu viedokli raidījumā “Preses klubs” pauž Saeimas deputāte Ingrīda Circene.
Viņa skaidro, ka daļa no vides ir vecāki alkoholiķi, kad bērni netiek pieskatīti un aprūpēti:
Kā otru iespēju Circene min, ka vecāki nav alkoholiķi, bet alkohols ir pieejams mājās un vecākiem nezinot, bērni to nogaršo un tā jau agrā bērnībā nokļūt atkarības varā.
“Tas sāpīgākais ir, ka nav neviena, kas tam bērnam atbrauc pakaļ.
un līdz ar to šie bērni ir upuri ģimeniskai videi vienalga kādā rakursā vai griezumā skatāmies.”
Viņasprāt, tas ir ģimenes jautājums un ar likumu ģimenes problēmas atrisināt diez vai ir iespējams.
“Protams, ir sociālie dienesti, bāriņtiesa ir daudz un dažādas institūcijas. Es biju arī Cilvēktiesību sabiedrisko lietu komisijā un mēs to jautājumu saskarāmies jau atkārtoti. Tā atskurbtuve jau neatrisina to problēmu. Tā vienkārši nodrošina, ka tas bērns tajā brīdī nenosalst uz ielas, ka viņš nenoasiņo ar pārsistu galvu. Bet, lai viņš nenonāktu tur otru reizi, tā problēma ir jārisina savādāk,” skaidro deputāte.