Tas notiek vienreiz dzīvē – drīz naksnīgajās debesīs parādīsies sprāgstoša zvaigzne 19
Pēc 3000 gadu ceļojuma pa galaktiku Zemes naksnīgajās debesīs drīz parādīsies sprādzienbīstamas zvaigznes gaisma. Pēc astronomu domām, tas būs kosmisks notikums, kas notiek “reizi mūžā”, raksta The Independent. Šādu parādību var novērot apmēram nedēļu.
Tiek atzīmēts, ka šāda liesmojoša zvaigzne nav redzēta kopš 1946. gada, bet pirmo reizi kas tāds redzēts pirms 800 gadiem. Astronomi saka, ka tā parādīsies kā ārkārtīgi spoža zvaigzne. Zinātnieki skaidro, ka spilgtā gaisma ir periodiska kodoltermiskā sprādziena rezultāts, kas notiek bināro zvaigžņu sistēmā, kas sastāv no sarkanās milzu zvaigznes un Zemes lieluma baltā pundura.
Turklāt baltā pundura gravitācija izvelk ūdeņradi no sarkanā milža, izraisot spiediena un siltuma palielināšanos, līdz notiek masīvs sprādziens.
Šis ir vienreizējs notikums, kas radīs daudz jaunu lietu, ko apspriest astronomiem, bet cilvēcei sniegs kosmisku notikumu, ko viņi paši var novērot. Pēc NASA zinātnieku domām, šī retā debesu parādības varētu iedvesmot nākamo astronomu un zinātnieku paaudzi. Tāpat šis uzliesmojums sniegs unikālu iespēju izpētīt zvaigžņu sprādzienu uzbūvi un dinamiku.
Šo parādību varēs novērot apmēram nedēļu Herkulesa zvaigznāja apgabalā, un vislabāko skatupunktu varēs atrast, pateicoties īpašai astronomiskai aplikācijai viedtālrunī vai planšetdatorā.
Parasti supernovas ir tik vājas un tālu, ka ir grūti skaidri noteikt, kur koncentrējas izvirstošā enerģija. Šī supernova būs ļoti tuvu, to varēs redzēt ar neapbruņotu aci.