Tas, ka karogu nesīs arī Ostapenko, bija pārsteigums. Jauna olimpiskā tradīcija? 10
Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Vien pirms divām nedēļām Latvijas olimpiskās komandas prezentācijā par karognesēju atklāšanas ceremonijā tika izziņots 3×3 basketbola komandas kapteinis Agnis Čavars, tāpēc Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) sestdien vēstītais, ka karogu nesīs arī tenisiste Aļona Ostapenko, bija pārsteigums.
Šādas izmaiņas sekojušas, jo Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) vēlas ievērot dzimumu līdztiesības principu, tāpēc no Tokijas spēlēm aizsāks jaunu tradīciju – atklāšanas ceremonijā katras valsts karogu nesīs divi karognesēji – sieviete un vīrietis.
24 gadus vecā Ostapenko pirms četriem gadiem šokēja tenisa pasauli, sagādājot arī vienu no lielākajiem panākumiem Latvijas sportā – uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā, bet karjerā viņai ir četri WTA turnīru uzvarētājas tituli, pēdējais no tiem šogad Īstbornā.
Ostapenko jau ir pieredze karognesējas lomā, jo šos pienākumus viņa pildīja arī 2014. gadā jaunatnes olimpiskajās spēlēs Naņdzjinā. Lielo olimpisko debiju viņa piedzīvoja 2016. gadā Riodežaneiro. Tokijā Aļona piedalīsies vienspēlē, kā arī dubultspēlē ar Anastasiju Sevastovu.
Tikmēr Latvijas olimpieši sākuši iejusties olimpiskajā ciematā. Piektdien uz Tokiju devās 3×3 basketbola izlase, pludmales volejbolisti un šāvēja Agata Rašmane. Kā “Latvijas Avīzei” pastāstīja Latvijas delegācijas pārstāve Marita Vilciņa, jau pirmajā dienā mūsējie olimpiskajā ciematā apmeklējuši trenažieru zāli, bet no šodienas dosies uz treniņiem ārpus olimpiskā ciemata. Ierodoties Tokijā, visas formalitātes bijušas gana raitas, vien uz Covid-19 nodotā siekalu testa rezultātiem bijis jāgaida aptuveni stundu.
Vismaz pirmajā dienā sadzīves apstākļi neko daudz neatšķiroties no citām olimpiskajām spēlēm, istabiņas ērtas un glītas, ēšana līmenī. Tiesa, olimpiskajā ciematā tikai vēl gaidāms lielākais dalībnieku pieplūdums. Neskatoties uz to, olimpiskajā ciematā jau tagad konstatēti pirmie Covid-19 gadījumi, jo pozitīvas analīzes bijušas diviem Dienvidāfrikas Republikas futbola izlases spēlētājiem.
Saistībā ar olimpiskajām spēlēm izskanējis arī kāds krimināls noziegums – 30 gadus vecs Uzbekistānas pilsonis, kurš Japānā studē, bet olimpiskajās spēlēs būtu darbojies kā palīgstrādnieks, olimpiskajā stadionā izvarojis sievieti. Noziegums noticis pēc atklāšanas ceremonijas mēģinājuma turpat stadiona tribīnēs.