“Tas ir viens no šī gada nogales pārsteigumiem, nekad iepriekš nepieredzēts,” enerģētikas eksperts par situāciju dabasgāzes jomā 12

Kāda, tuvojoties gadu mijai, ir situācija dabasgāzes jomā Latvijā un pasaulē? Vai esam gājuši pēc plāna un patēriņu samazinājuši?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Laimīgais datums 22.02. – šīm 4 zodiaka zīmēm tā solās būt īpaši veiksmīga diena
Tramps iet uz visu banku – no Ukrainas prasa neiespējamo: atklātas skandalozā līguma detaļas
Kokteilis
Kādā krāsā jābūt naudas makam, lai piesaistītu finansiālo labklājību? Katrai zodiaka zīmei savs veiksmes tonis
Lasīt citas ziņas

Šāds jautājums aktualizēts TV24 raidījumā “Dienas personība”, kur savu komentāru par to sniedzis Juris Ozoliņš, enerģētikas eksperts.

Viņš saka: “Tas ir viens no šī gada nogales pārsteigumiem, nekad iepriekš nepieredzēts – Eiropas gāzes krātuvēs palielinās uzkrātās gāzes apjomi.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus gan jānorāda, ka Latvijas gāzes krātuve tukšojas, taču arī Latvijā ir vērojamas dažas pozitīvas iezīmes.

Periods, kurā Eiropas Komisija ir ar regulām un direktīvām noteikusi samazināt gāzes patēriņu, ir no 1. oktobra līdz martam.

“Latvijā, ja mēs salīdzinām patēriņu pagājušā gadā no 1.oktobra līdz Ziemassvētkiem un šogad šajā periodā, patēriņš ir samazinājies par 19%,” zina teikt Ozoliņš.

Viņš vērtē, ka šis ir ļoti liels un pat pārsteidzošs skaitlis. Jo īpaši tāpēc, ka šajā laikā neierasti daudz elektrības bijām spiesti ražot, izmantojot dabasgāzi.

Kopumā, skatoties uz datiem, enerģētikas eksperts saka: “Pašlaik situācija izskatās cerīga, bet joprojām trauksmaina.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.