Tas ir triumfs! Pļaviņš/Fokerots izcīna zelta medaļas Eiropas čempionātā pludmales volejbolā 29

Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Kristians Fokerots svētdien Hāgā izcīnīja zelta medaļas Eiropas čempionātā pludmales volejbolā.

Visums ir iekļāvis “melnajā sarakstā” četras Zodiaka zīmes! Uzzini, kurām zīmēm šonedēļ gaidāmi īpaši izaicinājumi 3
Risks ir viens no vislielākajiem: jau tuvākajos mēnešos Krievijā var notikt neiedomājamākais 56
No rīta varēs paskatīties, kurā veikalā šodien lētākais piens! Drīz Latvijā visi iepirksimies pavisam citādāk

Finālspēlē Pļaviņš/Fokerots, kuri bija izsēti ar 25.numuru, ar rezultātu 2-1 (17:21, 22:20, 15:5) pārspēja olimpisko spēļu vicečempionus Nilsu Ēleru/Klemensu Vikleru (3.)

Zīmīgi, ka Pļaviņš un Fokerots sākotnēji bija meistarsacīkšu rezervistu sarakstā un turnīrā varēja startēt tikai tāpēc, ka no tā atteicās citi dueti. Izcīnītais Eiropas čempionu tituls ir dueta lielākais kopīgais panākums.

Trīskārtējam olimpisko spēļu dalībniekam un Londonas spēļu bronzas laureātam pārī ar Jāni Šmēdiņu Pļaviņam augstākā vieta Eiropas meistarsacīkstēs pārī ar Šmēdiņu bija 2010.gadā Berlīnē izcīnītās bronzas medaļas. 19 gadus vecais Fokerots bija šāda ranga sacensību debitants.

Pirms tam pusfināla spēlē latvieši ar rezultātu 2-0 (21:19, 21:19) guva virsroku pār nīderlandiešiem Stevenu van de Veldi un Metjū Immersu (4.).  Otrā pusfinālā Ēlers/Viklers ar 2-1 (18:21, 21:17, 16:14) pārspēja itāļus Samuēli Kotafavu/Paolo Nikolai (7.).

Pusfinālā zaudējušo komandu duelī spēlē par bronzu ar rezultātu 2-1 (21:17, 17:21, 16:14) uzvarēja nīderlandieši.

Latvieši pamatturnīrā uzvarēja visās trīs spēlēs un izslēgšanas turnīru sāka no astotdaļfināla, “play-off” nākamajās divās spēlēs uzvarot divos setos,

Iepriekšējā čempionātā Latvija vīriešu turnīrā pārstāvēta nebija.

Jau ziņots, ka Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova piektdien zaudēja ceturtdaļfinālā un meistarsacīkstes noslēdza dalītā piektā vietā.