Foto: AFP/Scanpix/LETA

“Tas ir tikai sākums.” Ķīnā slimnīcas ir pārpildītas, pie morgiem krājas mirušo līķi – bojā var iet līdz pat miljonam cilvēku 211

Ķīnas lēmums tik ilgi pieturēties pie drakoniskiem ierobežojumiem ir vainojams “termonukleārajā” Covid-19 vilnī, kas var nogalināt līdz pat miljonam cilvēku, raksta izdevums “DailyMail”, atsaucoties uz ekspertu brīdinājumiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Tiek prognozēts, ka valstī ieviestās Covid-19 nulles politikas sekas būs, ka tuvāko mēnešu laikā zemās imunitātes dēļ mirs simtiem tūkstošu cilvēku.

Tagad, kad tā ir atcelta, vīruss var brīvi plosīties, tāpēc imunologi prognozē, ka līdz nākamā gada martam ar Covid-19 inficēsies līdz 60% valsts iedzīvotāju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viens vadošais eksperts prognozēja vēl lielāku nāves gadījumu skaitu, sakot, ka tie, visticamāk, būs “miljonos — daudzskaitlī”, piebilstot: “Tas ir tikai sākums.”

Dažu pēdējo dienu laikā redzētie kadri no Ķīnas ir šokējoši – slimi pacienti pārpilda slimnīcu palātas. Daudzi ir spiesti gulēt uz grīdas, jo visas gultas ir pilnas. Kādā video redzams, kā sabrūk novārdzis ārsts. Krematorijās vairs nav vietas, kur glabāt līķus.

Eksperti uzskata, ka pie šādas situācijas novedusi Covid-19 nulles politika, jo Ķīnas iedzīvotājiem šobrīd ir neliela vai vispār nav nekādas dabiskās imunitātes pret šo vīrusu.

Turpretim valsis Rietumos, tostarp Lielbritānija, ķērās pie sadzīvošanas ar vīrusu, kas tagad rada mazākus draudus, pateicoties imunitātei, ko nodrošina vakcīna un dabiskā aizsardzība, kas izveidojusies, inficējoties ar vīrusu.

PVO ģenerāldirektors Tedross Adanoms Gebrejesus sacīja: “PVO ir ļoti nobažījusies par situācijas attīstību Ķīnā, pieaugot ziņojumiem par smagajām saslimšanām.”

Profesors Deivids Livermors, Austrumanglijas Universitātes mikrobiologs, sacīja, ka Ķīnu gaida dažas drūmas nedēļas: “Būs liels infekciju pieaugums.”

“Ņemot vērā Ķīnas lielo iedzīvotāju skaitu un zemo vakcinācijas līmeni neaizsargāto vecāka gadagājuma cilvēku vidū, būs liels nāves gadījumu skaits.

Saslimšanas gadījum skaita pieaugums ir licis ekspertiem nosaukt Ķīnu par “ideālu” vietu, kur rasties jauniem Covid-19 variantiem, jo tā bijusi pasargāta no iepriekšējiem viļņiem un tai ir zema vakcinācijas ietekme.

Reklāma
Reklāma

Eksperti uzskata, ka augsts inficēšanās līmenis ir “vīrusu evolūcijas katls”, kas var izraisīt vēl nāvējošāku un imunitāti graujošāku vīrusa variantu.

Turklāt Ķīnā nepietiekami pārbaida jaunu celmu rašanos, kas nozīmē, ka jebkurā brīdī var parādīties jauns Covid-19 variants.

Taču ne visi eksperti ir tik nobažījušies. Viņi uzskata, ka pasaulē jau ir izveidojusies imunitāte pret šo vīrusu: “Es nedomāju, ka situācija Ķīnā radīs būtisku papildu risku daudzām citām valstīm. Galu galā lielākajai daļai pārējās pasaules ir hibrīda imunitāte.”

Lai gan pieaugums, iespējams, nerada lielus draudus pārējai pasaulei jaunu celmu ziņā, tas ir tūlītējs apdraudējums pašā Ķīnā.

Kāds Šanhajas pilsonis stāstīja par tukšajām ielām, slēgtiem lielveikaliem un tukšiem birojiem, vīrusam turpinot plosīties.

Viņam ir draugs Pekinā, kurš teicis, ka ir ļoti daudz nāves gadījumu, bet faktiskais skaits netiek atklāts: “Mans draugs teica, ka apbedīšanas biroji Pekinā nevar tikt galā.”

Viņš sacīja, ka viņa “sazvērestības teorija” ir šāda: “Ja cilvēki saslimst, viņi nebūs ielās, lai protestētu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.