
“Tas ir tāpat kā noteikt rīkojumu – no marta grūtniecība ilgst 8 mēnešus, bet ziemā 10.” Soctīklos izceļas diskusija par pulksteņa griešanu 0
Katru pavasari miljoniem cilvēku pasaulē pārgriež pulksteņus stundu uz priekšu, it kā pārceļoties tuvāk vasarai. Daži to uzskata par praktisku veidu, kā ilgāk baudīt gaišās vakara stundas, bet citi – par nogurdinošu un nevajadzīgu ieradumu, kas izjauc miega režīmu un rada veselības problēmas. Vai tiešām pulksteņa grozīšana ir tik liels ieguvums, vai arī ir pienācis laiks to atstāt pagātnē?
Sociālajā tīklā “X” diskusiju par šo tēmu uzsācis kāds lietotājs, rakstot: “Un atkal turpinās bezjēdzīgā pulksteņa ļurkāšana. Vismaz pāris nedēļas neizgulējušies cilvēki, kamēr pieradīs pie nevienam nevajadzīgā vasaras laika.”
Vairāki cilvēki komentāru sadaļā izteikuši savu viedokli par pāreju uz vasaras laiku. Daļa cilvēku piekrīt, ka pulksteņa griešana ir nepieciešama, taču daļa tam kategoriski iebilst. Lūk, ko par šo domā komentētāji.
Un atkal šī vaimanāšana kad viss slikti. Vai tiešām 1h mazāk gulēšana tik ļoti iespaido ka tagad nedēļām nebūsi gulējis? Domāju ka tad tev ir nopietnākas problēmas ka laika pagriešana par 1h.
— random_m (@metersk1) March 30, 2025
varēja jau vienreiz sadalīt uz pusēm- pielikt un atņemt pusstundu un beigt māžoties.
— huliohulio (@huliohulio00) March 31, 2025
Atkal sākas šīs sezonālās vaimanas🙈. Dīvaini gan, es nepazīstu nevienu, kuram laika maiņa sagādātu šādas ciešanas.
— Dina Bruka 🇱🇻🇺🇦🇮🇱🇪🇺 (@Driafre) March 30, 2025
Vai Tev patīk tumsa ziemas dienas vidū? Brauc aiz polārā loka! Mums vajag vasaras laiku uz visu laiku!
— Tekla (@TeklaTikla) March 30, 2025
Man vajag vasaras laiku un viena stunda ķermenim pilnīgi neko nenozīmē! Gribat teikt, ja aizbraucat uz Poliju vai Vāciju, atgriežoties ir vajadzīga aklimitizācija, beidzat muldēt! Pat atgriežoties no laika zonām ar 6-7h starpību, nav vajadzīgas pāris nedēļas, lai ieietu ritmā.
— Motorolers 🇱🇻 (@motorolers) March 30, 2025
Likt laiku stundu agrāk vai vēlāk ir debīli pazemojoši. Tas ir tā par, kā ar rikojumu noteikt – no marta grūtniecība ilgst 8 mēnešus, bet ziemā pārceļam uz 10. Laiks domāts cilvēkam, nevis cilvēks laikam.
— Azlem (@Azlems) March 30, 2025
Tieši vasaras laiks ir vajadzīgs, ziemas laiks gan ir lieks.
— Māris Vaniņš (@Strautini1977) March 30, 2025
Pulksteņa griešana patiesi ir Eiropas birokrātu uzvara, kas balstīta uz nekompetenci, nevēlēšanos analizēt faktus un tukšām emocijām. Ja ES pat to nespēj atcelt, tad … ko tad vispār?
— Guntis Rolis (@rolis_g) March 30, 2025
Beidz nu gvelzt- 1h aklimatizācijai vairāk par 1-2 dienām nevajag.
Cita runa, protams, ja kādam šis princips tīri iracionāli riebjas. Tad gan, jā. Tad var arī visu atlikušo gadu būt neizgulējušies.
— Preteklis (@preteklis) March 31, 2025
Interesanti, cik šī huiņa izmaksā visādās eiropās. Vilcienu, lidmašīnu reisu, visas satiksmes pārprogrammēšana utt… Pieņemu, ka miljonus.
— Helmuts 🇱🇻🇩🇪 (@tasaspasaule2) March 30, 2025
jums varbūt vasaras laiks ir nevajadzīgs. taču vairums (aptaujas!) cilvēku ir priecīgi par vasaras laiku: viena gaismas stunda klāt. jāpaliek vasaras laikā. p.s. ejiet gulēt stundu agrāk, tad jau izgulēsities.
— Elita Veidemane 🇱🇻❤🇵🇱 💙💛Слава Україні! (@elitaveidemane) March 30, 2025
Vai, jūsuprāt, pulksteņa pārgriešana ir nepieciešama?