“Tas ir muļķības, stulbuma un ļaunuma kokteilis!” Keris par valdības attieksmi 8
“Šī gada budžets ir par 700 miljoniem eiro lielāks nekā pagājušā gada budžets. Lai izpildītu to, kas rakstīts likumā mediķiem, vajadzēja 120 miljonus – nevarēja atrast.
Tagad Covid krīzes pārvarēšanai ir 2 miljardi iepludināti ekonomikā – trūkstošos miljonus joprojām nevar atrast.
Tas ir muļķības, stulbuma un ļaunuma kokteilis, ko šobrīd politiķi realizē pret veselības aprūpes darbiniekiem,” diskutējot par jauno mediķu atalgojuma modeli, savu sašutumu pauda Valdis Keris, Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs.
Vai jaunā modeļa ievieša risinās cilvēkresursu trūkumu veselības aprūpē? “Pilnīgi noteikti nē, jo, es atsaukšos uz ārstu aptauju, ko publicēja 2017. gadā ārstu biedrība. Kādi bija trīs galvenie faktori, kas, saskaņā ar respondentu atbildēm, ārstus demotivēja stādāt nozarē – zemais atalgojums, birokrātija un nemitīgās reformas!” skaidro Keris.
Jaunais modelis visus Keira nosauktos faktorus tikai pastiprinot, jo “pirmkārt, novērš uzmanību no tā, ka netiek pildīts likoums par darba samaksas paaugstināšanu nozarē, otrkārt, notiek kārtējā reforma, nezin kāpēc, bet visiem ir jāuztraucās, kas tagad notiks, jo reforma būs nevis abstrakta, bet attiecībā uz algām, kas ir izdzīvošanas jautājums.
Treškārt, draud ar jaunu birokrātijas vilni, jo, saskaņā ar reformas arhitektu iecerēm, faktiski katram veselības aprūpes darbiniekam būs katru mēnesi jāaipilda dienasgrāmata par to, kā viņš ir izpildījis pilna laika ekvivalenta noteikumus. Tad, ja izpildījis, alga pienākas, bet, ja nav izpildījis, vai maksās mazāk?”