“Tas ir kā pret rīvi!” Eksperts aicina vecākus aizdomāties, ar ko viņi riskē, pārvadājot bērnus ar elektroskrejriteni 11

Autors: Lelde Veinberga, TV24

Ko jāņem vērā elektroskrejritēņu vadītājiem, lai pārvietošanās ar šiem braucamajiem būtu droša un samazinātu risku satraumēt sevi vai citus satiksmes dalībniekus? TV24 raidījumā “Cilvēks. Ceļš. Drošība” ar padomiem dalās satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Eksperts vērš uzmanību uz elektroskrejriteņa uzbūvei, kuras pamatā ir nelieli ritenīši, kas palīdz pārvietoties uz priekšu. “Tas nozīmē to, ka pat mazākā bedre, mazākā aizķeršanās var beigties ar kritienu pāri t.s. “ragiem”. Daudz vairāk jāuzmanās no dažādiem nelīdzenumiem. Šie braucamie arī ne vienmēr ir spējīgi veikli uzbraukt uz apmales,” norāda O. Irbītis. Ņemot vērā, ka kritieni bieži vien notiek pāri elektroskrejriteņa stūrei, braucēji negadījumos visbiežāk iegūst sejas un galvas traumas.

“Ļoti būtiski ir atcerēties nebraukt divatā. Likums to arī neatļauj. Šodien pat braucot pa Rīgu redzēju divus gadījumus, kur vienā gadījumā tēvs, otrā māte ved savu mazo [ar elektroskrejriteni] nostādinātu sev priekšā. Un tagad iedomājamies, ja bērns viens pats brauktu un viņš nokristu, varbūt paslīdētu pa asfaltu un saskrāpētos, bet iedomājaties situāciju, ka tas vecāks ir aiz muguras – viņi krīt divatā un tas vecāks ar visu savu svaru to mazo spiež pie asfalta. Tas ir kā pret rīvi. Tās ir ļoti smagas traumas,” atzīmē satiksmes drošības eksperts, uzsverot, ka, pirmkārt, par šo būtu jāaizdomājas vecākiem un arī bērniem jāmāca nepieļaut situācijas, kad vecāki vēlas viņus pārvadāt ar elektroskrejriteni

CITI ŠOBRĪD LASA

Svarīgi arī atcerēties, ka salīdzinot ar citiem transportlīdzekļiem, elektroskrejritenis bremzē uz pusi sliktāk. Ja salīdzina ar automašīnu un motociklu, tad pat trīs reizes sliktāk. Un tāpat kā gājējiem, velosipēdistiem un motociklistiem arī elektroskrejriteņu vadītājiem ir jāuzmanās no situācijām, kad pārvietojoties gar stāvošām automašīnām, var negaidīti tikt atvērtas auto durvis.

Raidījums par drošību uz ceļa “Cilvēks. Ceļš. Drošība” no 15. maija katru otro trešdienu vērojams TV24 kanālā pl. 20:30. Pirmajā raidījumā runājām pa elektroskrejriteņu reģistrāciju un drošu to lietošanu.

Pilnu raidījumu iespējams noskatīties atkārtojumā sestdien, 18. maijā, pl. 14:30 un svētdien, 19. maijā, pl. 10:00, kā arī arhīvā vietnē xtv.lv. Nākamais “Cilvēks. Ceļš. Drošība” raidījums TV24 ēterā gaidāms 29. maijā pl. 20:30, kad runāsim par atļautā ātruma pārkāpējiem uz Latvijas ceļiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.