“Tas ir ilgtermiņa valstisks attīstības virziens, kurā jāiegulda miljardi.” Pumpurs par to, kāpēc citās valstīs cilvēki ir gatavi braukt uz darbu pat simtiem kilometru 36
Līdzīgi kā citviet Latvijā arī Jēkabpils novadā ģimenes ārstu trūkums ir ļoti aktuāla problēma. Lai piesaistītu novadam jaunus speciālistus, nesen ieviesta stipendija topošajiem ģimenes ārstiem – rezidentiem, pagājušajā nedēļā rakstīja portāls LSM.lv.
TV24 raidījumā “Preses klubs”, runājot par speciālistu trūkumu reģionos, Valdis Pumpurs, drošības eksperts, vecākais konsultants korporatīvo risku vadības uzņēmumā SIA “Nordsage”, uzsvēra, ka “tas ir ilgtermiņa valstisks attīstības virziens, kurā jāiegulda miljardi”.
Viņš norāda, ka nav svarīgi, vai tas ir mediķis, pedagogs, policists vai jurists, bet mēs nevaram katru pilsētu nodrošināt ar universitātes absolventiem, jo viņi tāpat brauks no Rīgas, citām lielām pilsētām vai pat ārvalstīm.
“Kaut kur tiem cilvēkiem jādzīvo, kaut kur jāveido infrastruktūra, bērnus jāaudzina,” Pumpurs atzīmē.
Tie noteikti ir lieli izdevumi, bet mums ir jāsāk domāt kā “lielas teritorijas nācijai”.
“Man bija kolēģis, draugs Kanādā, viņš brauca katru rītu 260 km uz darbu,” viņš stāsta. Šim cilvēkam ir motivācija uz darbu braukt, jo ir dažādas piemaksas un kompensācijas.
Pie mums tas būtu ilgtermiņa un infrastruktūras jautājums, lai panāktu to, ka cilvēki grib strādāt.