Tamborēta augļu un ogu virtene mazuļiem 0
Publicējam LITAS BĀRBALES interesanto tamborējumu – augļu un ogu rotaļlietu virteni mazuļu ratiņiem. Tā kā visus elementus tamborē līdzīgi, ieskatam piedāvājam zemenes un ābola aprakstu.
Materiāli
* Kokvilnas tambordiegi
* Tamboradata
* Mīksto rotaļlietu pildījums
– Izmantoju kokvilnas tambordiegus, jo tie ir smalki un var salikt dubultā. Tamborēju īsos stabiņus bez apmetuma, jo rezultātam jābūt blīvam un stingram, tādam, kas pēc iespējas labāk saglabā savu formu. Pildījumam var izmantot speciālos mīksto rotaļlietu pildījumus (tos var iegādāties rokdarbu veikalos), bet pati izraugos arī kokvilnas, vilnas dziju vai lina diegus. Tad auglis sanāk dabiskāks un smagāks, – skaidro Lita Bārbale.
ĀBOLS
• Sāk tamborēt no ābola apakšas: satamborē kopā trīs gaisa cilpas un turpina ar pieciem īsajiem stabiņiem. Pakāpeniski pieaudzē stabiņus, lai veidojas aplis. Kad tas ir 4 cm diametrā, pieaudzēšanu pārtrauc un turpina tamborēt uz augšu īsos stabiņus. Aplī varētu būt 50 stabiņi, tamborē apmēram 3–3,5 cm augstumā.
• Pēc tam sāk augli sašaurināt, izlaižot katru ceturto vai trešo stabiņu. Sašaurināšanu turpina, līdz atlikuši 15 stabiņi un izveidojies 1–1,5 cm diametra aplītis. Tad var likt pildījumu lai veidojas stingrs auglis.
• Tālāk notamborē rindu ar 15 stabiņiem, neko nesašaurinot. Nākamajā rindā nedaudz sašaurina, tamborējot 12 stabiņus, tad deviņus, sešus, līdz pēdējā rindā paliek trīs stabiņi. Tos sašuj kopā, lai nepaliek caurums. Ir izveidojies neliels, 1 cm augsts konusiņš, ko iebīda augļa iekšpusē, lai veidotos ābolam raksturīgā bedrīte.
• Kātiņam ar zaļu vai gaiši brūnu diegu notamborē 15 gaisa cilpas un 13 īsos stabiņus atpakaļgaitā. Kātiņu piešuj bedrītē ābola augšpusē, durot adatu cauri visam auglim līdz apakšai, kur to sāka tamborēt. Pēc tam adatu virza uz augšu un stingri pievelk diegu, lai arī ābola apakšpusē veidojas neliela bedrīte.
ZEMENE
• Vispirms uz diega uzver 25–30 mazas, vislabāk dzeltenas vai gaiši zaļas pērlītes. Darbu sāk no ogas apakšas: uzmet trīs gaisa cilpas, pēdējo satamborē ar pirmo un tamborē piecus stabiņus. Atsevišķas rindas neveido, lai nebūtu pamanāmi savienojumi. Tālāk tamborē pa spirāli.
• Pakāpeniski katrā rindā pieaudzē 1–2 stabiņus, tālāk jau 4–5 stabiņus, lai būtu zemenei līdzīga forma.
• Katrā trešajā rindā pamīšus ietamborē pa vienai iepriekš uz diega uzvērtajai pērlītei.
• Tamborē aptuveni 18–20 rindas. Izveidojas 4 cm augsts 3 cm diametra konusiņš. Pēdējā rindā ir 40 stabiņi.
• Sāk tamborējumu sašaurināt: pirmajā rindā tamborē trīs stabiņus, ceturto izlaiž, tad atkal trīs stabiņus, ceturto izlaiž.
• Otrajā rindā tamborē divus stabiņus, trešo izlaiž. Tā turpina pa apli, līdz palikuši tikai 10–12 stabiņi – neliels aplītis, pa kuru ielikt pildījumu.
• Kad tas pabeigts, ogu aizšuj. Tad pēc zīmējuma – stabiņš ar vienu apmetumu tamborē zemenes lapiņu un to stingri piešuj.