Foto: Inese Kalniņa

Tallinas ielas kvartāls izziņo trešās Laikmetīgās mākslas ceturtdienas programmu 0

Ceturtdien, 25. jūlijā no pusastoņiem vakarā līdz pat trijiem naktī Tallinas ielas kvartālā notiks trešā no jūlija Laikmetīgās mākslas ceturtdienām. Šoreiz programmā pianista un komponista Edgara Cīruļa solo programma “Samsara”, laikmetīgā akordeonista Māra Rozenfelda koncerts, radošās darbnīcas bērniem, ekonomikas antropoloģijas pētnieka Andra Šuvajeva lekcija par laikmetīgu naudas izpratni, dažādi DJ un vairāki pārsteigumi.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Trešā Laikmetīgā ceturdiena sāksies pussastoņos – kopā ar mākslinieci Martu Prēdeli bērni varēs darboties “Flomīšu darbnīcā” un izmēģināt arī dažas citas radošas aktivitātes.

Astoņos notiks tradicionālā lekcija, šoreiz to lasīs ekonomikas antropoloģijas pētnieks Andris Šuvajevs, un tās nosaukums ir “Laikmetīga izpratne par naudu”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pianists un komponists Edgars Cīrulis, kuru pirmajās divās ceturtdienās iepazinām kā brīnišķīgu lektoru, šoreiz uzstāsies ar savu solo programmu “Samsara”.

“Kad cilvēki kļūst attālinātāki viens no otra, un informācijas plūdi aizskalo prom mūsu nosvērtību, ir nepieciešams apstāties un doties apcerē,” saka mūziķis, “Šī koncertprogramma ir radīta kā atgādinātājs, lai atgrieztos pie sevis, lai remdētu bezmērķīgu klīšanu. Skaņdarbi runā par līdzjūtību, nosvērtību, laipnību un mīlestību – vērtībām, kas mums tik ļoti nepieciešamas.”

Šajā ceturdienā Tallinas ielas kvartāla viesiem būs iespēja iepazīt “laikmetīgo akordeonmūziku” – Māris Rozenfelds ir sagatavojis mums īpašu programmu. Šajā pavasarī viņš pabeidza Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru – akordeona spēli mūziķis apguva pie pasniedzēja Artūra Novika. Šogad kopā ar citiem ansambļa “Arcandela” mūziķiem Māris piedalījās Gundegas Šmites opusa “Es karā aiziedams: dainu kamermistērija” pirmatskaņojumā. Savukārt pavisam vēl nesen starptautiskā komponistu kursa “Composers+” ietvaros mūziķis kopā ar komponistiem no Norvēģijas, Serbijas un Lielbritānijas radīja un pēc tam pirmatskaņoja vairākas kompozīcijas.

“Programmā esmu iekļāvis 20. gadsimta beigu posma mūziku un 21. gadsimta sākuma mūziku. Atskaņošu poļu komponista Kšištofa Olčaka kaņdarbu “Fantasmogorija”. Tas ir ļoti spilgts skaņdarbs, kurā izmantots viens tehniskais paņēmiens visa skaņdarba laikā, tas klausītājiem mēdz radīt tādu kā transa efektu,” stāsta Māris, “Vēl būs krievu komponista Viktora Vlasova skaņdarbs “Pieci skati uz Gulaga arhipelāgu”. Tā ir smaga vēsturiska tēma, bet, manuprāt, skaņdarbs ir ļoti efektīgs gan emocionāli, gan muzikāli, jo tajā ļoti gudri ir izmantotas vairākas akordeona tehnikas – gan toņa glisando, gan gaisa poga, gan dažādi perkusīvi elementi. Pats svaigākais no darbiem, ko spēlēšu koncertā, būs manas un serbu komponista Dāvida Mastikozas sadarbības rezultātā tapušais skaņdarbs “Escape”. Tas ir tāds kā teātra un mūzikas apvienojums miniatūrā formā.”

Reklāma
Reklāma

Koncerts ilgs aptuveni stundu. Pēc koncerta (arī nu jau tradicionāli) – DJ un dejas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.