Taku skrējiens “Stirnu buks” – no draugu pasākuma līdz 3 000 dalībniekiem 0
Autors: Taku skrējiena “Stirnu buks” idejas autors Rimants Liepiņš
Ikdienā esam raduši redzēt skrējējus uz ielām – gan agros rītos, gan vēlos vakaros, taču pēdējos gados aizvien vairāk skrējēju izvēlas meža takas, pieveicot līdz pat 35 km lielu attālumu. Viņi dēvē sevi par stirnu bukiem un skrienot izbauda arī skaistākās Latvijas ainavas. Par to, kā aizsākās “Stirnu buku” skrējieni un cik dalībniekus tie pulcē ik gadu, stāsta taku skrējiena “Stirnu buks” idejas autors Rimants Liepiņš, kurš arī par sevi lepni saka – es esmu stirnu buks.
No draugu atpūtas līdz vērienīgam masu pasākumam
Ideja par taku skrējienu radās tad, kad apnika skriet pa asfaltu, un sākotnēji tā bija domāta, kā izklaide draugu grupai. No mača draugu lokā tas pakāpeniski izvērtās par kaut ko lielāku. Pirmais “Stirnu buka” skrējiens notika pirms četriem gadiem, Āža kalna apkaimē, netālu no Šlokenbekas muižas. Uz pasākumu ieradās 600 dalībnieku, un mēs sapratām, ka taku skrējienu niša ir brīva un pieprasīta. Ja cilvēkiem tas patīk, un arī mums pašiem patīk tas, ko mēs darām, bija jāturpina. Tā nonācām līdz septiņiem skrējieniem sezonā.
Vairāk nekā 3 000 skrējēju vienā posmā
Dalībnieku skaits gadu no gada ir tikai audzis. Zinātāji teica, ka izaugsme var turpināties tikai pirmos trīs gadus, kad tiek sasniegti griesti, taču mūsu skaistās ainavas acīmredzot turpina vilināt aizvien jaunus skriešanas entuziastus, piemēram, šogad pirmais “Stirnu buka” posms Ogrē pulcēja vairāk nekā 3 000 skrējēju. Cilvēki bija nocietušies pēc skrējieniem, turklāt posms bija tuvu Rīgai. Vasaras vidus posmā Pokaiņu mežā pulcējās 2 500 skrējēju, kas, manuprāt, ir ļoti labs rādītājs.