“Krievijā, lai iegūtu pilsonību, arī ir jākārto eksāmens krievu valodā,” ģenerālprokurors par Krievijas pilsoņu pretenzijām apgūt latviešu valodu 190

“Katrā valstī ir likumi. Cita varianta nav kā regulēt kārtību,” TV24 raidījumā “Dienas personība” skaidro ģenerālprokurors Juris Stukāns. Viņš stāsta, ka būs Satversmes tiesas spriedums, kurā daudzi aspekti tiks risināti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Katrai valstij ir tiesības noteikt prasības. “Tajā pašā Krievijā, cik man ir zināms, lai iegūtu pilsonību arī ir jākārto eksāmens krievu valodā, demonstrējot izpratni. Līdz ar to Latvija nav unikāla,” stāsta ģenerālprokurors.

Viņš atzīmē, tas, ka Latvija tam ilgstoši nepievērsa uzmanību un ļāva turpināties tādai situācijai, ir valsts atbildība. “Cilvēkam ir jāsaprot, ka likums ir jāievēro un ja šajā valstī likumi nepatīk, tad šobrīd ir visa pasaule atklāta, lūdzu, var doties uz jebkuru citu valsti, bet arī tur visur var pasīt valodas zināšanas.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Satversmes tiesa ir sākusi skatīt lietu par normu, ka Krievijas pilsoņiem jaunas uzturēšanās atļaujas iegūšanai ir jāapliecina latviešu valodas zināšanas. Prasības iesniedzēja pārstāvji uzskata, ka valstij ir jāievēro cilvēktiesības īpaši, ja cilvēks Latvijā ir nodzīvojis visu savu dzīvi.

Ģenerālprokurors Juris Stukāns jautā vai tad, ja cilvēks visu dzīvi nodzīvotu Krievijā vai Anglijā, Francijā, Vācijā, viņš nezinātu vismaz pamatus valsts valodai? Šis ir jautājums abām pusēm.

Ģenerālprokurors gan min, ka tiks vērtēti arī šķēršļi, kas traucējis apgūt valodu. “Rīgas dome  bez maksas ilgstoši jau nodrošina iespēju mācīties latviešu valodu,” atgādina Stukāns.

“Tāpēc, ja kāds uzskata, ka ir pārkāptas cilvēktiesības, viņš vēršas Satversmes tiesā, pēc tam var vērsties Eiropas cilvēktiesību tiesā. Tā ir normāla likumā noteiktā kārtība, ” pauž ģenerālprokurors Juris Stukāns.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.