Veicot izmēģinājumus, lidmašīna “pēc pogas piespiešanas” trīs minūšu laikā pārveidojas sporta automobilī.
Veicot izmēģinājumus, lidmašīna “pēc pogas piespiešanas” trīs minūšu laikā pārveidojas sporta automobilī.
Foto: KLEIN VISION/COVER-IMAGES.COM/SCANPIX

Tagad gan braukt pa ceļu, gan lidot debesīs! Apstiprināts profesora izgudrojums, kas nākotnē mainīs pārvietošanos 27

Ivars Bušmanis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Profesora Stefana Kleina izgudrotais lidojošais automobilis “AirCar” pēc 70 stundu stingras lidojumu testēšanas 25. janvārī saņēmis Slovākijas Transporta pārvaldes lidojuma derīguma sertifikātu, kas atbilst Eiropas Aviācijas drošības aģentūras (EASA) standartiem.

Lai saņemtu šādu atļauju – braukt pa ceļiem un lidot debesīs, bija jāveic vairāk nekā 200 pacelšanās un nosēšanās. Savu pirmo izmēģinājuma lidojumu “AirCar” veica 2020. gadā un pirmo starppilsētu lidojumu – 35 minūšu ceļu no starptautiskās lidostas Nitrā uz starptautisko lidostu Bratislavā – pagājušā gada 28. jūnijā. Izmēģinājumos pierādījās, ka “pēc pogas piespiešanas” automašīna lidmašīnā un otrādi – lidmašīna sporta automobilī pārveidojas trīs minūšu laikā.

CITI ŠOBRĪD LASA
Veicot izmēģinājumus, lidmašīna “pēc pogas piespiešanas” trīs minūšu laikā pārveidojas sporta automobilī.
Foto: KLEIN VISION/COVER-IMAGES.COM/SCANPIX

Lai sasniegtu sertificēta prototipa stadiju, bija vajadzīgs vairāk nekā 100 000 cilvēkstundu darba, teikts kompānijas “Klein Vision” paziņojumā.

Izgudrotājs, attīstības grupas vadītājs un pilots, profesors Stefans Kleins sacīja: “”AirCar” sertifikācija paver durvis ļoti efektīvu lidojošo automobiļu masveida ražošanai. Tas ir oficiāls un pēdējais apstiprinājums mūsu iespējai uz visiem laikiem mainīt pārvietošanos vidējā attālumā.”

Civilās aviācijas iestādes uzraudzībā “AirCar” ir veicis vairāk nekā 40 testa lidojumu stundas, tostarp stāvu 45 grādu pacēlumu, kā arī stabilitātes un manevrējamības testus.

Tas sasniedzis maksimālo ātrumu 190 km/h. Bet otrais prototips jau būs aprīkots ar 300HP dzinēju un saņems EASA CS-23 gaisa kuģu sertifikāciju ar M1 ceļa atļauju. Tam lidojuma ātrums jau būs 300 km/h un tas varēs nolidot 1000 km.

Divu sēdekļu modelis sver 1100 kg un lidojumā var nest papildu slodzi 200 kg bagāžai. Izmantojot BMW 1,6 l dzinēju, automobiļa jauda ir 140 zirgspēku. Aptuvenais “AirCar” lidojumu diapazons ir 1000 km un degvielas patēriņš – 18 l/h. Jaunajam modelim jau ir pircējs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.