Tāpat pastāv iespēja palikt “Zilā krusta” patversmē Mazjumpravas ielā, kur tiek sniegti diennakts pakalpojumi. Tomēr iespēja palikt patversmē ir tikai uz laiku, jo cilvēkam ir jārisina jautājums, kur palikt tālāk. Patversmē var uzturēties divus mēnešus, bet ne ilgāk kā sešus mēnešus kalendārā gada laikā. Vienlaikus cilvēkam ir jāatbilst trūcīgās personas statusam. 13
Bildu, ka konkrētajā gadījumā Pekšs saņēmis nodokļu pārmaksu un tāpēc nevar pretendēt uz pabalstu. “Taisnība. Ja cilvēks saņēmis ienākumus pēdējo trīs mēnešu laikā, tā ir nauda, par ko var dzīvot. Tā ir alga, ko nesaņem daudzi no mums,” izteicās L. Brice, uzzinot par saņemtās summas lielumu. Tas gan raisa lielu neizpratni, jo kā gan tas iespējams, ka cilvēks līdz šim balstījis valsts budžetu ar pārmaksātajiem nodokļiem un šobrīd, kad viņam nepieciešama palīdzība no valsts, šī summa tiek uzskatīta kā ieņēmumi jeb alga.
L. Brice skaidroja, ka to nosaka valdības noteikumi nr. 299 par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu. Lai varētu novērtēt personas vai ģimenes materiālo stāvokli, jāizpilda deklarācija, kur jānorāda ģimenes vai konkrētās personas ienākumi par pēdējiem trim mēnešiem, ienākumi no algota darba, pabalsti, atlīdzības un pensijas, stipendijas, kompensācijas, uzturlīdzekļi, ienākumi no nekustamā un kustamā īpašuma pārdošanas pēdējo 12 mēnešu laikā, kā arī citi ienākumi.
Pēc patversmē pavadītā laika cilvēks var pretendēt uz sociālo māju, kur ir pielāgoti dzīvokļi arī invalīdu vajadzībām. Šādā gadījumā viņam jānokārto maznodrošinātā statuss un jāvēršas Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā.
Lita Brice aicināja, ka cilvēkiem nav jābaidās no sociālā dienesta, jo tas “ir draugs, nevis drauds” un dienesta speciālistu rokās ir palīdzēt cilvēkiem krīzes situācijās. Par konkrēto situāciju L. Bricei izdevās noskaidrot, ka Vilim Pekšam sākotnēji esot piedāvāts palikt Mazjumpravas ielas patversmē, tomēr viņš esot atteicies. Iespējams, vainīgi esot stingrie iekšējās kārtības noteikumi. Jānis Bušmanis gan zina teikt, ka tā nav taisnība un Mazjumpravas iela draugam piedāvāta tikai pēc tam, kad viņš atkārtoti vērsies Sociālajā dienestā un kad par šo lietu interesi sāka izrādīt “LA”.