“Tā situācija brīžiem šķita ļoti līdzīga…” Romanovskis stāsta, kāds Pavļuts bija ekonomikas ministra krēslā 54
“Kad Pavļuts bija ekonomikas ministrs un vajadzēja diskutēt par enerģētikas jautājumiem, tad situācija brīžiem šķita ļoti līdzīgi – kad vajadzēja runāt ar nozari, tad kā bija, tā bija,” biedrības “Mežvidu laiksaimniecības un tehnoloģiju parks” valdes priekšsēdētājs Edgars Romanovskis TV24 raidījumā “Preses Klubs” salīdzina ministra komunikāciju ar ārstiem.
Viņš uzslavē ministru par uzņemšanos valdīt veselības ministriju kovida pandēmijas laikā, tomēr norāda, ka viņam nepieciešams uzturēt labas attiecības ar nozares speciālistiem, kas nenotiek. Mediķi rīkojoties pareizi, streikojot un skaļi paužot savas vēlmes, bet viņš netic, ka šobrīd kaut kas uzlabosies, jo atsauc atmiņā iepriekšējās vēlēšanas, kad tieši tāpat “darbojusies vēlēšanu kampaņas mašīna” un visapkārt notiekošais kandidātus neesot interesējis, ja vien tas nesaskan ar kampaņā norādītajiem solījumiem.
“Jādomā loģiski, jāiejūtas līdzcilvēku, piemēram, mediķu, skolotāju, enerģētiķu ādā un jāanalizē situācija ar savu galvu, īpaši šajā trauksmainajā un būtiskajā laikā,” viņš aicina ministru kandidātus.
Jau ziņots, ka Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) rīkotā veselības nozares protesta akcija pie Veselības ministrijas (VM) trešdien, 27. jūlijā pulcēja ap 500 cilvēku.
Protesta akcijas dalībnieki pārstāvēja dažādas ārstniecības profesijas – viņu vidū bija māsas, māsu palīgi, atbalsta personas, sanitāri un citi profesiju pārstāvji.
Protestētāji turēja dažādus plakātus, kas pauda, piemēram, “Es gribu pie ārsta šodien, bet ne pēc nāves!”, “Valdība mūs nedzird!”, “Valdība, mīliet mediķus, jo nebūsiet mūžīgi veseli!”, “Līdz vēlēšanām solījumi, pēc vēlēšanām – amnēzija!”.
Starp protestētājiem bija arī Latvijas Universitātes ķīmiķis Artūrs Šilaks, uzsverot pedagogu un mediķu solidaritāti. Viņa vērtējumā valdībai nerūp, kas notiek veselības un izglītības nozarēs, ņemot vērā, ka darbinieki izdeg un dodas strādāt citās jomās.
“Mēs tagad atrodamies blokādes režīmā. Mēs pat mūsu iekārtas nevaram salabot, jo nav naudas. Mēs nevaram tālāk strādāt, piemēram, izstrādājot jaunas vielas, jaunas metodes, lai mūsu veselība būtu labāka un analīzes efektīvākas. Mēs nevaram turpināt darbu, jo mums nedod finansējumu,” aģentūrai LETA pauda Šilaks.