“Tā ir neliela ierīce, kurā ir adata.” Veterinārārsts skaidro, kā notiek mājdzīvnieka čipošana 18

Suņa čipēšana un reģistrēšana ir obligāta jau vairākus gadus, taču tagad no 1. jūlija tā būs obligāta arī kaķiem un mājas seskiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

“Es gribētu teikt, ka cilvēki ir pietiekoši atbildīgi, un salīdzinoši ar marta datiem, no marta līdz šai dienai ir bijušas 4000 jaunas kaķu reģistrācijas,” runājot par mājdzīvnieku čipēšanas tēmu, TV24 raidījumā “Uz līnijas” ar pozitīvu ziņu sāk Ilmārs Dūrītis, veterinārārsts, Latvijas Veterinārārstu biedrības valdes priekšsēdētājs.

“Tautas valodā mēs lietojam dažādi – čipēšana, čipošana vai apzīmēšana. Pareizais vārds ir apzīmēšana ar mikroshēmu. Proti, tā ir neliela ierīce, kurā ir adata, kas tiek ievadīta dzīvniekam zemādā, un šajā adatiņā iekšā slēpjas tāda maza, rīsa graudiņa lieluma mikroshēma. Un attiecīgi visi atlikušo dzīvnieka mūžu mēs viņu varam identificēt ar speciālu ierīci,” rāda un stāsta veterinārārsts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Daži bažījas, vai pēc sava mīluļa apzīmēšanas ar mikroshēmu citi varēs noteikt viņa atrašanās vietu un izsekot. Vai tas tiešām ir iespējams?

“Nē, šīm bažām nav pamata, jo šī mazā ierīcīte satur tikai mikroshēmu, kas atļauj specifiskam lasītājam noteikt dzīvnieka numuru un tādā veidā identificēt,” atbild Dūrītis

Vairāk uzzini, noskatoties video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.